[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

هفته دوم لیگ برتر عطش فجر برای اولین گل و اولین امتیاز، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: امروز پس از نزدیک هفت و نیم سال، فجرشهیدسپاسی در حافظیه و در یک بازی از سری مسابقات لیگ برتر به میدان می‌رود.
حریف امروز فجرسپاسی، یکی از جدیدترین تیم‌های لیگ برتر و در عین حال یکی از متمول‌ترین و مدعی‌ترین تیم‌های این دسته است. بازیکنانی بزرگ با دستمزدهای نجومی ‌و سرمربی نامدار و پرافتخاری که البته فعلاً از همراهی تیمش محروم است.
گل گهر از شهر کوچک سیرجان، سالیان سال در لیگ دسته یک به عنوان یک تیم منسجم و قابل احترام حضور داشت اما زمانی که اراده کرد، به لیگ برتر رسید و در لیگ برتر هم به ماندن قانع نشد. آن‌ها یکی از بهترین تیم‌های فصل گذشته بودند با ارائه بازی‌های تهاجمی ‌و تماشایی؛ اما در روز پایانی با بدشانسی مواجه شده و نتوانستند سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورند.
در سوی مقابل، تیمی‌حضور دارد که سال‌ها به عنوان کارخانه بازیکن سازی لیگ برتر شناخته می‌شد اما به مرور رو به افول رفت و در نهایت به جایی رسید که هفت سال دور از لیگ برتر ماند. حالا شاگردان کلانتری برای ماندن آمده‌اند و می‌خواهند در برابر هیچ تیمی ‌از پیش بازنده نباشند؛ حتی گل گهری که هفته گذشته در یک نیمه 4 گل به تراکتور تبریز زده!
فجر هفته گذشته در ساری بازی خوبی انجام داد و در یک بازی پایاپای، مغلوب یک گل آفساید شد! تصاویر آهسته و کارشناسان برنامه فوتبال برتر هم این نکته را تأیید کردند که گل عبدالکریم اسلامی‌که روی شوت برگشتی ایوب کلانتری توسط ایمان صادقی زده شد، آفساید بود. اما به هر حال فجر بدون گل زده و امتیاز به شیراز بازگشت تا شاید بتواند در ورزشگاه نوستالژیک و محبوب حافظیه که به تازگی مجوز برگزاری مسابقات لیگ را دریافت کرده، به نخستین گل‌ها و امتیازاتش دست یابد.
سرمربی فجر پس از آن مسابقه به این موضوع اشاره نکرد و گفت:‌ به تیم نساجی تبریک می‌گویم. گرفتن سه امتیاز در هفته اول برای هر تیمی ‌خوب است. بار فنی بازی بسیار خوب بود و دو تیم نمایش خوبی از خودشان ارائه دادند. نساجی ۸۰ درصد بازیکنان قبلی خود را داشت اما ما این شرایط را نداشتیم. ما خیلی امیدوار کننده شروع کردیم اما کم‌تجربگی باعث شد ما بازی را واگذار کنیم و از فرصت‌های خود استفاده نکنیم. نساجی تیمی ‌است که شرایط بهتری نسبت به فصل قبل پیدا خواهد کرد اما تیم‌ ما نشان داد که شرایط تاکتیکی خوبی دارد و این می‌طلبد که کادر فنی و بازیکنان ما شرایط بهتری برای خود رقم بزنند.
سرمربی تیم فوتبال فجرشهیدسپاسی شیراز افزود: ما سر وقت تمرین کردیم و آماده جسمانی بازیکنان ما خوب بوده است. در این بازی بازیکنان ما می‌توانستند ۴۵ دقیقه دیگر بدوند و فشار بیاورند. من قبل از بازی گفتم تیم ما کاملاً یکدست و همدل است و فاصله زیادی بین بازیکنان‌مان نیست. خصوصیت بازیکنان ما این است که اگر بازیکنی اشتباه کند، بازیکنان دیگر اشتباه یک بازیکن را جبران می‌کنند. امیدوارم روی کارهای تاکتیکی بتوانیم از اشتباهات خود درس بگیریم و شرایط بهتری به دست بیاوریم.
امیر قلعه نویی فعلاً محروم است و نمی‌تواند تیمش را در بازی‌ها از روی نیمکت همراهی کند. مدافع گل گهر درباره عدم حضور قلعه نویی روی نیمکت گفت: به نظر من هر بازیکنی دوست دارد آقای قلعه‌نویی همیشه کنار خط باشدونکات لازم را به بازیکنان گوشزد کند و تجربیاتش را انتقال دهد ولی متأسفانه فکر می‌کنم تا دو ماه آینده کنارمان نباشد و از بالا نظاره‌گر بازی‌ها است. امیدوارم همیشه بازی خوبی ارائه بدهیم تا استرسی به آقای قلعه‌نویی وارد نشود چون همیشه کنار خط استرس داشت وای به حال روی سکو! ما هم سعی می‌کنیم استرسی وارد نکنیم و بتوانیم بازی‌های خوبی انجام بدهیم و گل‌های زودهنگامی ‌بزنیم تا خیال امیر خان را راحت کنیم. مدافع آبی پوشان سیرجان در مورد وضعیت کلی خط دفاعی این تیم توضیح داد: امسال ۴ دفاع آخر خوب داریم و دفاع کناره‌های خوبی جذب کردیم و بازیکنان جدیدی اضافه شدند و بازیکنان قبلی را نیز حفظ کردیم. وضعیت دروازه هم که بسیار خوب است و من که جلوی آقای فروزان بازی می‌کنم حس خیلی خوبی می‌گیرم و به من انگیزه می‌دهد. امیدوارم همین روند طی بشود و بتوانیم نتایج خیلی خوبی بگیریم. فرقی نمی‌کند من بازی کنم یا بازیکن دیگری، مهم این است که بتوانیم در پایان فصل برای مردم سیرجان افتخار آفرینی کنیم.
آرتا در پایان در مورد دیدار بعدی با فجر افزود: بازی با فجر هم سختی خاص خودش را دارد. فجر بعد از مدت‌ها به لیگ برتر برگشته و بازیکنان خیلی خوبی دارد ولی ما هم سرشار از انگیزه هستیم و ان‌شاالله که بتوانیم نتایج خوبی بگیریم. به خوبی ریکاوری کردیم و آماده بازی با فجر هستیم.
به گزارش شیراز نوین، وضعیت ورزشگاه حافظیه تا جمعه شب نامعلوم بود اما در نهایت تأیید شد. رئیس هیئت فوتبال فارس گفت: ‌سازمان لیگ فدراسیون فوتبال ورزشگاه حافظیه شیراز را برای بازی‌های لیگ برتر تأیید کرد و دیدار تیم‌های فجر شهیدسپاسی شیراز و گل گهر سیرجان در هفته دوم رقابت‌های فوتبال برتر ایران در این ورزشگاه برگزار می‌شود.
غلامعلی هنرپیشه افزود: با توجه به زمان کمی‌که داشتیم، مدیرکل  ورزش و جوانان پای کار آمد و حاصل آن تأیید این ورزشگاه برای انجام بازی‌های لیگ برتر بود.وی‌ ادامه داد: مشکل چمن، رختکن‌ها، اتاق کنفرانس، اتاق داوران و اسکوربورد ورزشگاه حل شد و خوشحالیم از اینکه تیم فجر در شیراز میزبانی می‌کند.
هنرپیشه اضافه کرد: اگر قرار بود تیم فجر در استان‌های همجوار بازی کند علاوه بر هزینه سفر بازیکنان می‌باید ۵۰ میلیون تومان هم بابت اجاره زمین پرداخت می‌کردند که هزینه زیادی روی دست این باشگاه می‌گذاشت.
رئیس هیئت فوتبال فارس بیان داشت: باشگاه‌ها باید خودشان ورزشگاهی را که قرار است میزبانی کنند آماده سازند و وظیفه اداره کل ورزش و جوانان نبود که این کار انجام شود، با این حال تمام مشکل ورزشگاه حافظیه حل شد تا آبرو‌داری شود. اما تیم قشقایی نماینده شیراز در لیگ دسته اول هم موفق شد دومین پیروزی پیاپی را با مربی جدیدش جشن بگیرد. این تیم با هدایت مهدی رجب‌زاده (که البته کارتش صادر نشده بود و از روی سکوها بازی را دنبال می‌کرد) در ورزشگاه بعثت شیراز با یک گل تیم سایپای تهران را شکست داد.
قشقایی با ترکیب حسین خیری، مهدی داغر، مرصاد فلاح نژاد، روح اله صفویان پور، فرزاد طیبی پور، امیرحسین وثوق، مصدق دریس، کیخسرو سیاهپور، جعفر حسین پور، افشین امیری، امین جوادی مقدم و محمدرضا احمدی  به مصاف سایپا رفت و در پایان با تک گل افشین امیری به پیروزی رسید. قشقایی با این پیروزی 6 امتیازی شد و به رتبه دوم جدول لیگ یک صعود کرد.
رجب‌زاده بعد از این بازی تأکید کرد که برد مقابل تیم سایپا، به واسطه غیرت و تلاش بازیکنان اتفاق افتاده است. 
وی با اشاره به اینکه تنها یکی دو روز است که به این تیم پیوسته، ابراز امیدواری کرد که در آینده با همراهی بازیکنان کنونی و اضافه شدن بازیکنان جدید شاهد بازی‌های بسیار بهتری باشیم. رجب‌زاده با قدردانی از هواداران قشقایی گفت:امیدوارم با آماده شدن ورزشگاه حافظیه و افزایش آمادگی تیم و اجرای تفکراتی که برای پیشبرد بازی‌ها دارد، شاهد نتایج خوبی از این تیم شیرازی باشیم. 
رجب زاده تیم سایپا را یک تیم حرفه‌ای و قوی دانست و خاطرنشان کرد که آنچه در بازی قشقایی و سایپا رقم خورد، به واسطه غیرت و تلاش بازیکنان این تیم بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی