[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

تولید پیاز به بیش از ۳۰هزار تن رسید ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: 550 هکتار از مزارع شهرستان به کشت پیاز و عمدتاً به صورت بهاره اختصاص یافته است که متوسط تولید این مزارع بیش از 55 تن در هکتار می‌باشد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، ذبیح اله سیروسی در ادامه بیان کرد: برداشت پیاز از اواسط شهریورماه از مزارع کشت نشایی آغاز شده و تا اواخر آبان ماه ادامه خواهد داشت.
او همچنین ابراز کرد: محصول تولیدی علاوه بر فروش در بازارهای داخلی، به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز صادر می‌گردد. سیروسی با تأکید بر توسعه کشت مکانیزه و نشایی در شهرستان، گفت: امسال کشت در حدود 40 درصد از مزارع با دستگاه‌های بذرکار انجام شده است و 35 هکتار نیز به صورت نشایی کشت شده است. 
مسؤل واحد زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز نیز در این باره گفت: از مزایای کشت به صورت نشایی می‌توان به بهره وری از منابع تولید خصوصاً آب، سطح سبز یکنواخت، کاهش میزان مصرف بذر تا 50 درصد و افزایش قابل توجه تولید اشاره کرد.
مهرداد جلالیان تصریح کرد: بیشترین سطح زیر کشت مزارع پیاز در شهرستان به ترتیب در مناطق سیاخ دارنگون، داریون، حومه و ارژن می‌باشد.
او با بیان اینکه سیستم‌های نوین آبیاری در این مزارع اجرا شده است، اظهار کرد: تلاش کارشناسان این واحد بر این است که کشت پیاز در این مناطق به صورت مکانیزه و به خصوص نشایی انجام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی