[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

پاکیزگی هوا اولویت شهرداری است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آیین افتتاح جایگاه معاینه فنی خودرو شماره شش شیراز برگزار شد. این مراسم ظهر دوشنبه 3 آبان ماه با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک استاندار فارس، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار شیراز و جمعی دیگر از مقامات مسئول با همراهی اصحاب رسانه برگزار شد.
 تسهیل دسترسی به مراکز معاینه فنی
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار شیراز در این مراسم گفت: تا پایان سال طرح Lez در کلان‌شهر شیراز اجرا خواهد شد. مسعود طهماسبی با بیان اینکه تلاش ما این است که همه شهروندان، دسترسی راحتی به مراکز معاینه فنی داشته باشند، اظهار کرد: تاکنون ۶ مرکز معاینه فنی با ۱۵ خط کنترل افتتاح گردیده که از تراکنش نسبتاً خوبی نیز برخوردار است.
وی با اشاره به هوای پاک شهر شیراز گفت: بحث کاهش آلایندگی هوا از مهم‌ترین اولویت‌های ماست که برای حفظ این هوای پاکیزه اجرای طرح Lez را که با پیشرفت خوبی نیز همراه است، با جدیت پیگیری می‌نماییم. معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار شیراز با بیان اینکه سامانه‌های کنترل معاینه فنی در سطح شهر در حال نصب است، گفت: در پارک‌های حاشیه ای نیز سامانه‌های طرح LEZ در حال نصب است که روزانه بیش از دوهزار خودرو استعلام می‌گردد، اما به دلیل ارشادی بودن طرح از جریمه و اعمال قانون خودداری می‌گردد.وی افزود: سامانه‌های جدید به سیستم سیمفا وزارت کشور متصل است که بلافاصله پس از استعلام در صورت عدم معاینه فنی خودرو جریمه می‌شود.
طهماسبی با بیان اینکه سامانه‌های طرح Lez در پارکینگ‌های عمومی سطح شهر نیز نصب می‌گردد، عنوان نمود: خودروهایی که از پارکینگ استفاده می‌نمایند، اگر فاقد معاینه فنی باشند به صورت خودکار جریمه می‌شوند. معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار شیراز گفت: سامانه‌های طرح در بسیاری از شریان‌های ترافیکی شهر از جمله بلوار شهید محلاتی نصب و کد تخلف نیز ابلاغ گردیده است که احتمالاً تا چند هفته آینده موضوع اعمال قانون و جریمه در دستور کار قرار می‌گیرد. وی گفت: دو مرکز معاینه فنی به صورت سیار نیز راه اندازی می‌شود تا شهروندان به راحتی به این مراکز دسترسی داشته باشند.
 نقص فنی زمینه‌ساز تصادفات
در ادامه این مراسم معاون حمل و نقل و ترافیک استاندار فارس از بالا بودن میزان تصادفات به دلیل نقص فنی خودروها خبر داد. محمدرضا کشتکاران با تأکید بر الزام خودروها به معاینه فنی اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد آلودگی هوا ناشی از سوخت ناقص و بد خودروهاست که باید هرچه سریع تر نسبت به تعمیر خودروها اقدام شود. وی افزود: ۱۷هزار نفر کشته و بیش از ۳۵۰هزار نفر زخمی در سال حاصل بی توجهی مالکان خودروها نسبت به معاینه فنی خودروهاست. معاون حمل و نقل و ترافیک استاندار فارس با تأکید بر اینکه باید مراکز معاینه فنی بیشتری در سراسر استان احداث نماییم، اظهار کرد: گسترش مراکز معاینه فنی موجب دسترسی راحت تر مردم به این مراکز می‌گردد.کشتکاران با اشاره به طرح LEZ و مزیت‌های آن گفت: در این طرح خودروهای فاقد معاینه فنی به صورت روزانه جریمه می‌شوند. وی با اشاره به نقش شهرداری‌ها در نصب دوربین‌های مجهز در سطح شهر، افزود: در گام اول شهرداری شیراز مکلف به نصب ۶۰ دوربین مجهز در هسته مرکزی شهر است. کشتکاران گفت: بیشترین آمار تصادفات و خسارت‌ها در شهر شیراز مربوط به موتورسیکلت‌هاست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی