[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز منصوب شد ، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز با صدور حکمی، ناصر رضایی را به عنوان سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز منصوب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، در حکم صادره از سوی سید احسان اصنافی به ناصر رضایی بر مواردی همچون سیاست‌گذاری و تعیین خط مشی به منظور تهیه طرح‌های شهرسازی و معماری، نظارت بر تدوین ضوابط و دستورالعمل‌ها در خصوص کنترل و هماهنگی امور مربوط به ساخت و سازهای شهری، رسیدگی به امور مربوط به مهندسین ناظر ساخت و سازهای شهری با هماهنگی مناطق شهرداری، نظارت بر تغییر، تدوین و اصلاح طرح‌های جامع و تفصیلی، نظارت بر نحوه استفاده از اراضی داخل محدوده و حریم شهر بر اساس ضوابط نقشه‌های جامع و طرح‌های تفصیلی، سیاست‌گذاری و برنامه ریزی در خصوص بافت‌های فرسوده، تاریخی و حاشیه نشینی و ارائه طرح‌های اجرایی و تشویقی جهت سامان‌دهی اینگونه بافت‌ها تأکید شده است. 
سیاست‌گذاری و نظارت در خصوص کنترل ساخت و ساز در حریم شهر و تهیه نقشه جامع شهر، نظارت بر به‌روزرسانی نقشه‌های GIS، نظارت بر ارزیابی و اصلاح فرایندهای موجود در سیستم یکپارچه شهرسازی، ایجاد هماهنگی و وحدت رویه بین شهرداری‌های مناطق در خصوص مسائل شهرسازی و معماری، نظارت و کنترل بر عقد قراردادهای مشاوران و پیمانکاران و نحوه پرداخت آنها، برنامه ریزی و نظارت بر تفکیک اراضی با رعایت ضوابط نقشه جامع و طرح‌های تفصیلی از دیگر مواردی بود که شهردار شیراز در حکم سرپرست معاونت شهرسازی و معماری بر آن تأکید کرده است. بر اساس این گزارش، ناصر رضایی از نیروهای شهرداری است و تا پیش از این به عنوان مدیر کل امور شهرسازی شهرداری شیراز در حال خدمت بود.
رضایی دارای مدرک دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی در رشته شهرسازی است. وی مؤلف پنج کتاب در حوزه شهرسازی و مقالات ارائه شده در کنفرانس‌های ملی و بین المللی معتبر است. رضایی همچنین مدرس دانشگاه و عضو هیئت علمی داخلی شهرسازی دانشگاه غیرانتفاعی آپادانا نیز بوده است. از سوابق رضایی می‌توان به معاون مدیرکل شهرسازی شهرداری شیراز، رئیس اداره توسعه طرح‌های شهری، مسئول طرح تفصیلی شهر شیراز، عضو کمیته فنی کمیسیون ماده پنج شیراز و عضو کارگروه تخصصی توسعه شهری نشست ادواری کلان‌شهرهای کشور اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی