[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

خیران ۳۲ زندانی را آزاد کردند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیرکل زندان‌های فارس گفت: تعداد 12 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با همت مؤسسه چتر خوشبختی میهن، پذیرش اعسار و گذشت شاکی و آورده خود زندانیان از زندان‌های استان آزاد شدند.
اسحاق ابراهیمی افزود: این زندانیان، مجرم نیستند و به دلیل نوسانات اقتصادی، خشک‌سالی، فقر و تأمین معاش خانواده بدهکار و گرفتار زندان شده اند. وی اضافه کرد: مؤسسه چتر خوشبختی میهن برای آزادی این زندانیان 250میلیون تومان کمک کرد و مبلغ 100میلیون تومان از بدهی آنان نیز با پذیرش اعسار توسط مراجع قضایی موافقت شد. 500میلیون تومان آورده خود زندانیان بود و مبلغ 300میلیون تومان هم شکات از حق خود گذشت کردند. معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های فارس نیز در مراسم آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد گفت: در سند تحول قضایی استفاده از نهادهای مردمی و گروه‌های جهادی برای زندانیان عمد و غیرعمد به عنوان یک اولویت سازمانی مورد توجه قرار گرفته است و شیوه استفاده از گروه‌های جهادی روشن و تبیین شده است. محسن انصاری منش افزود: با حضور زندانی در زندان نه تنها مشکل وی حل نمی‌شود، بلکه همسر و فرزندان او نیز گرفتار شده و آسیب می‌بینند. وی اضافه کرد: برای اینکه آسیب متوجه این عزیزان نشود، می‌بایست همه نهادهای مردمی و خیران با مجموعه سازمان زندان‌ها همکاری کنند و نگاهی ویژه به جامعه زندان داشته باشند.
مدیرعامل مؤسسه چتر خوشبختی میهن در این مراسم گفت: امیدواریم روزی برسد که زندان‌های ما به مراکز فرهنگی، تفریحی و ورزشی تبدیل شوند.
محمدرضا تاتلاری با اشاره به انگیزه این مؤسسه خیریه برای آزادسازی زندانیان گفت: رسالت ما گره گشایی از گرفتاری و مشکلات مردم است و یکی از اولویت‌های ما، آزادسازی زندانیان است که در مرحله اول، تعداد 2 نفر از زندانیان از زندان‌های استان فارس آزاد شدند و در این مرحله نیز 12 نفر با کمک 250میلیون تومانی مؤسسه چتر خوشبختی میهن از زندان آزاد می‌شوند. وی همچنین اظهار امیدواری کرد که علاوه بر آزادسازی زندانیان، بتوانند بحث اشتغال زندانیان پس از خروج از زندان را نیز فراهم کنند و شروع آن با زندان‌های شیراز باشد.
علی زند وکیلی هنرمند محبوب شیرازی نیز مهمان ویژه این برنامه بود که با استقبال گرم زندانیان همراه شد.
شایان ذکر است به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) تعداد 12 نفر از زندانیان با همت مؤسسه خیریه چتر خوشبختی میهن، 5 نفر با همت خیران ستاد دیه و 15 نفر با همت اعضای گروه جهادی منتظران ظهور که به منظور ارائه خدمات دندان‌پزشکی در زندان‌های فارس حضور یافتند، از زندان آزاد شدند که در مجموع 32 زندانی آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی