[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: پروتکل‌ها رعایت نمی‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، از کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا در فارس به کمتر از ۵۰ درصد، خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» دلیل روند رو به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و فوت ناشی از آن در فارس را کاهش قابل توجه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک عنوان کرد و گفت: با وجود زنگ خطر شروع موج ششم کرونا در فارس، شاهد کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به کمتر از ۵۰ درصد هستیم.
او با یادآوری پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در انجام اکسیناسیون علیه ویروس کرونا در کشور، تأکید کرد: واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹، در کنار رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، دو عامل مهم در کنترل بیماری کرونا است که هرگونه بی توجهی و سهل انگاری در برابر این بیماری نیز می‌تواند وضعیت استان را بحرانی کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواستار مشارکت بیش از پیش مردم استان در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا شد و گفت: کمک به مجموعه سلامت به پاس تلاش شبانه روزی در مبارزه با ویروس کرونا، همدلی و همراهی بیشتر مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نیاز دارد. دکتر لطفی افزود: سهل انگاری برای دریافت واکسن و کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، باعث گسترش بیماری کووید ۱۹ و ماندگاری این ویروس خطرناک در سطح جامعه می‌شود.
او ادامه داد: لازم است مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان برای پیشگیری و گسترش ویروس کرونا، نظارت بیشتری بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه در اماکن و مراکز پرتردد داشته باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به خطر ابتلا به نوع شدید بیماری در افرادی که هنوز واکسن دریافت نکرده اند، هشدار داد و گفت: ثابت شده افرادی که در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند، افزایش ایمنی را به همراه داشته است. او با اشاره به افزایش موارد مراجعه به مراکز ۱۶ساعته استان، تأکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده علائم مشکوک به ویروس کرونا، حتماً به پزشک خانواده و مراکز ۱۶ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا مراجعه کنند. دکتر لطفی همچنین در این نشست روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ساعته، تست‌های سریع، آخرین آمارهای مربوط به واکسیناسیون، آمار مبتلایان به ویروس کرونا و جان‌باختگان این بیماری در شیراز و مناطق مختلف استان، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹، نحوه خدمت‌رسانی به بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی