[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

استاندار فارس: مشکلات عشایر اولویت‌بندی شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: مشکلات جامعه عشایری باید به صورت اولویت‌بندی شده توسط نمایندگان طوایف و ایلات مختلف ارائه شود و مدیریت استان بر اساس این اولویت‌ها به مشکلات این جامعه رسیدگی خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در دیدار جمعی از نمایندگان جامعه عشایر استان با بیان اینکه عشایر به دو دلیل غیرت و کاری بودن مورد علاقه ما هستند، اظهار داشت: در آموزه‌های دینی ما کسی که کار می‌کند و برای کسب روزی حلال خانواده اش عرق می‌ریزد، مانند مجاهد در راه خدا محسوب می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: صفت برجسته عشایر غیرت است و خداوند نیز غیور است و غیرت الهی به ائمه ما نیز تسری یافته است.
وی با اشاره به اینکه در سفر هیئت دولت به استان، موضوع عشایر و سلامت این بخش از جامعه مطرح و اعتبارات خوبی برای خانه‌های بهداشت سیار در نظر گرفته شد، افزود: امیدواریم با تجهیز و راه اندازی مراکز خدمات بهداشت سیار خدماتی باکیفیت و آبرومند در زمینه بهداشت و سلامت به عشایر استان فارس عرضه شود.
استاندار فارس با بیان اینکه در زمینه تأمین آب شرب و آب مصرفی دام عشایر گام بزرگی در سفر هیئت دولت به استان برداشته شد، گفت: در جلسه ای که با حضور برخی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با وزیر جهاد کشاورزی داشتیم، مباحث خشک‌سالی استان مطرح شد و پیگیری‌های خوبی صورت گرفت.
دکتر ایمانیه با تأکید بر اینکه قوانین و دستورات دینی در نزول برکات الهی تأثیرگذار است و باید موضوع پرداخت حقوق الهی مانند زکات مانند گذشته مورد توجه عشایر و همه مردم باشد، افزود: هم مسئولان باید به وظایف خود در قبال جامعه عمل کنند و هم دستورات الهی را مدنظر قرار دهیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه شورای عالی عشایر استان برای همفکری برای حل مشکلات جامعه عشایری با مسئولیت و مدیریت شخص استاندار تشکیل می‌شود، ادامه داد: در این شورا انتظار داریم نمایندگان عشایر که از نخبگان استان هستند، چکیده مسائل را با رعایت اولویت‌ها ارائه کنند.
وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم با عزم جهادی و نیت مخلصانه وارد میدان خدمت به مردم شده است، اظهار داشت: در بازدید رئیس جمهور از یک دامداری در اطراف مرودشت موضوع تأمین نهاده دامداران و قیمت گذاری برای فروش محصولاتشان مطرح و پیگیری شد.
استاندار فارس افزود: رسیدگی به مسائل جامعه عشایر این استان نیازمند ایجاد ساختار مستقل و قوی‌تر در مجموعه جهاد کشاورزی استان است و در این زمینه با وزیر جهاد کشاورزی گفت‌وگو خواهیم کرد.
در این دیدار صمیمانه نمایندگانی از ایلات و طوایف مختلف عشایر فارس به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی