[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

اجرای طرح بهبود تغذیه زنان روستایی در کازرون، روزنامه شیراز نوین

مسئول آموزش و ترویج جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: طرح بهبود تغذیه جامعه زنان روستایی و عشایری در 6 روستای این شهرستان در حال اجراست. به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، وحید نیاکان اظهار کرد: این طرح با ایجاد 8 باغچه خانگی در قالب سایت الگویی ترویجی به مساحت ۱۰۰ مترمربع اجرا شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: طرح بهبود تغذیه زنان روستایی و ایجاد باغچه خانگی با تأکید بر اصلاح الگوی غذایی خانوار روستایی و تولید محصول سالم بر اساس تفاهم نامه فی‌مابین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت جهاد کشاورزی، از سال 1398 در شهرستان کازرون در دست اجراست.
نیاکان افزود: در این طرح سعی بر آن است با اجرای باغچه‌های خانگی و به صورت عملی، با تأکید بر تولید محصول سالم، راهکارهای کاهش مصرف نهاده‌های شیمیایی اعم از، کود و سم را به جامعه هدف، یعنی زنان روستایی آموزش داد.
مسئول آموزش و ترویج جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: برگزاری دوره‌های مهارتی با عنوان اصول احداث باغچه‌های خانگی همراه با توزیع بذور سبزیجات، کارت زرد و تهیه بسته‌های آموزشی بهبود تغذیه زنان روستایی از برنامه‌های مشترک شبکه بهداشت و درمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون در زمینه اجرای این طرح است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی