[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

معاون امداد و نجات هلال‌احمر فارس: دوره آموزش سامانه اسکان اضطراری برگزار شد ، روزنامه شیراز نوین

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس از برگزاری دوره تخصصی «سامانه اسکان اضطراری» ویژه مسئولان امداد و کارشناسان شعب جمعیت فارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس، مهدی خوبیار با اعلام این خبر اظهار کرد: یکی از وظایف مهم جمعیت هلال‌احمر در زمان بروز حوادث و موقعیت‌های اضطراری خدمت‌رسانی دقیق و آرامش بخشی به بازماندگان و آحاد مردم است. خوبیار با تأکید بر فراگیری مطلوب کار با سامانه اسکان اضطراری مسئولان امداد و همچنین کارشناسان و امدادگران شعب جمعیت هلال احمر استان فارس، بیان کرد: سامانه جامع اسکان و تغذیه اضطراری (در مواقع بحران)، مشتمل بر ماژول‌های نرم‌افزاری با رویکردهای ایجاد زیرساخت جامع اطلاعات، ارزیابی و ایجاد شناسنامه امدادی خانوار و توزیع اقلام امدادی می‌باشد. 
وی ادامه داد: این فرایند به صورت ساده‌سازی شده جهت عملیاتی شدن سامانه، در قالب نسخه تلفن همراه نیز توسعه یافته است. 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس افزود: این سامانه با هدف امدادرسانی هرچه سریع‌تر به وسیله خودکارسازی فرایندها، شفاف‌سازی و مستندسازی فرایند ثبت اطلاعات آسیب‌های وارده به خانوار آسیب‌دیده، توزیع اقلام امدادی و کمک‌های مردمی و بین المللی به خانوارها و ارتباطات لحظه‌ای آن با اقلام امدادی موجود در انبار و جلوگیری از اتلاف زمان و منابع و کاهش هزینه‌ها و تسریع در پاسخ‌گویی از طریق الکترونیکی‌سازی فرایندها، توسعه یافته است. 
خوبیار اذعان کرد: در ساختار فناوری اطلاعات این فرایند، می‌توان تخصیص انواع اقلام امدادی درگیر در حوادث را نیز ثبت و پیگیری کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارزیابی شعب طبق شاخص‌های در نظر گرفته شده در شش ماهه نخست سال جاری بر ثبت اطلاعات امدادگران در سامانه و تکمیل پرونده‌های امدادگران تأکید کرد.
مهدی خوبیار جذب امدادگر در شعب را مهم دانست و گفت: واحد امداد و نجات به عنوان پیشانی جمعیت هلال احمر خصوصاً در شعبی که دارای پایگاه‌های بیشتری هستند، باید بیش از پیش تقویت شود.
خوبیار در ادامه به چک کردن موتورپمپ‌ها، موتوربرق‌ها، زنجیر چرخ‌ها، لجستیک، فنی امدادگران، پنجشنبه‌های امدادی، دوره‌های بازآموزی در شعب و توزیع 8 سیم‌کارت ثریا بین شعب اشاره و تأکید نمود.
گفتنی است دوره آموزشی سامانه اسکان اضطراری به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سه روز به تفکیک شعب در سه بخش در مرکز استان برگزار گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی