[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

تهدید مجازی به مرگ ، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری فردی که با انتشار تصاویر خصوصی شاکی در واتس‌اپ قصد بی آبرو کردن وی را داشت، خبر داد.
سرهنگ «حشمت سلیمانی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: دختر 20ساله شیرازی با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه کرد و مدعی بود فردی ناشناس در فضای مجازی با انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه اجتماعی واتس‌اپ و همچنین تهدید به مرگ قصد بی آبرو کردن من را دارد که رسیدگى به این پرونده ‌به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت. وی افزود: کارشناسان پلیس فتا پس با هماهنگی مقام قضایی و جمع‌آوری مدارک و مستندات موفق شدند متهم به همراه ادوات هوشمند ارتکاب جرم را در یکی از محله‌های شیراز شناسایی و وی را دستگیر کنند.
رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد: در ابتدا متهم که پسردایی شاکی بود، منکر بزه ارتکابی شد ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصا شده توسط کارشناسان، لب به اعتراف گشود. سرهنگ «سلیمانی» ادامه داد: در بازجویی اولیه مشخص شد که متهم به دلیل مشکلات خانوادگی که قبلاً با شاکی داشته، اقدام به انتشار تصاویر وی در فضای مجازی کرده است. این مقام انتظامی افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ لذا رعایت اخلاق در فضای سایبری و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود. وی خاطرنشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخ‌گویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) یا با شماره 096380 با ما در میان بگذارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی