[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

آغاز تزریق دوز سوم واکسن، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۰ بیمار جدید در بیمارستان‌های فارس بستری شده و ۱۴۲۴ نفر نیز به مراکز ۱۶ساعته مراجعه کرده‌اند.
عبدالرسول همتی دیروز چهارشنبه ۵ آبان در تشریح آخرین وضعیت آماری شیوع ویروس کرونا در فارس، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در استان فارس ۴۷۳هزار و ۲۹۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ با انجام یک‌میلیون و ۶۳۴هزار و ۵۴۰ تست تشخیصی مولکولی و ۲۱۴هزار و ۶۹۲ مورد تست سریع، شناسایی شده است.
او با بیان اینکه ۴۵۹هزار و ۷۷۲ نفر از این مبتلایان بهبود یافته‌اند، گفت: با مرگ ۱۲ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع قربانیان ویروس کرونا در فارس به عدد ۶۹۳۴ نفر رسیده است. همتی با بیان اینکه ۲۱۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون 1۶۴۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۹۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین گفت: در شبانه روز گذشته هزار و ۴۲۴ بیمار به صورت سرپایی در مراکز منتخب شانزده ساعته استان تحت درمان و مداوا قرار گرفته اند.
او با بیان اینکه مجموع تزریق واکسن کرونا در فارس به چهارمیلیون و ۹۷۹هزار و ۳۳۲ دوز رسیده است، افزود: روز سه‌شنبه مدافعان سلامت حوزه بهداشت استان فارس ۴۶هزار و ۹۵۸ دوز واکسن در پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شیراز و شهرستان‌ها، به مردم استان تزریق کرده اند. همتی ادامه داد: تاکنون از مجموع واکسن‌های تزریقی، دومیلیون و ۹۴۹هزار و ۸۴۷ دوز اول و دومیلیون و ۲۹هزار و ۴۸۵ دوز دوم به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است. معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: براساس آمارها 78.2 درصد جمعیت هدف حداقل یک دوز واکسن و معادل ۵۳.8 درصد نیز هر 2 دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
همتی با اشاره به آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا در فارس برای گروه‌های هدف، گفت: تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای کارکنان حوزه‌های بهداشت و درمان از چند روز گذشته آغاز شده است. این مقام مسئول گفت: تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای سایر گروه‌های هدف و افراد با ریسک بالا شامل افراد کم توان ذهنی و جسمی، جانبازان بالای ۵۰ درصد و جانبازان شیمیایی که در مراکز و آسایشگاه‌ها نگهداری می‌شوند و افراد با ضعف ایمنی مانند بیماران خاص و مبتلا به سرطان و بیماران پیوند اعضا نیز با هماهنگی سازمان‌های مربوطه از امروز بر اساس اولویت‌های تعیین شده، 
انجام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی