[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

چرا نباید پیاز و سیب‌زمینی را کنار یکدیگر گذاشت؟ ، روزنامه شیراز نوین

سیب‌زمینی و پیاز دو خوراکی پرمصرف هستند، به همین دلیل یاد گرفتن روش‌های نگه‌داری آن‌ها ضروری است.
به گزارش بهداشت نیوز، سیب‌زمینی و پیاز معمولاً با یکدیگر خریده، نگه‌داری و پخت می‌شوند. آگاهی به روش‌های نگه داشتن سیب‌زمینی و پیاز مهم است، به علت این که ممکن است بعد از یک خرید تازه و زمانی که به سیب‌زمینی و پیاز که دو خوراکی پرکاربرد هستند، نیاز دارید ببینید که جوانه زده یا سبز شده‌اند. 
در یخچال نگه ندارید
مراقب باشید در اولین گام نگه‌داری سیب‌زمینی و پیاز ابتدا سیب‌زمینی‌هایی که زخمی، فاسد و یا خراب شده‌اند را جدا کنید. سیب‌زمینی و پیاز فاسد در مدت زمان کمی ‌سریعاً می‌تواند دیگر سیب‌زمینی‌ها را فاسد و خراب کند. سیب زمینی و پیاز باید دور از رطوبت نگه‌داری شوند. درصورتی‌که سیب‌زمینی در معرض نور و رطوبت قرار بگیرد چروکیده و سبز می‌شود و خواص غذایی خود را از دست می‌دهد. این دو را هیچ گاه داخل یخچال نگه‌داری نکنید چراکه طعم و ظاهر آن سریع تغییر می‌کند. از طرفی سیب‌زمینی اگر در دمای یخچال قرار گیرد نشاسته درون‌اش به قند تبدیل شده و شیرین می‌شود.
سیب‌زمینی را نشویید
بهتر است سیب‌زمینی‌ها را تا قبل از استفاده نشویید. خاکی که بر روی سیب زمینی‌ها قرار دارد به خشک ماندن آن‌ها کمک می‌کند. مدت زمان ماندگاری مناسب سیب‌زمینی 2 هفته است اما اگر به درستی شرایط و محیط نگه‌داری سیب زمینی را مهیا کنید این مدت زمان می‌تواند به 2 و حتی 3 ماه هم برسد. زمان انتخاب سیب‌زمینی هم دقت داشته باشید سیب‌زمینی را انتخاب کنید که کاملاً سفت و به رنگ روشن هستند.
چرا نباید پیاز و سیب‌زمینی را کنار یکدیگر گذاشت؟
سیب‌زمینی را باید در محلی خنک و دور از نور خورشید و ‌ترجیحاً داخل کابینت که تاریک باشد نگهداری نمایید. پیازی که در آشپزخانه نگه‌داری می‌کنید گاز اتیلن تولید می‌کند. این گاز اتیلن باعث جوانه زدن سیب زمینی می‌شود. اگر می‌خواهید جلوی جوانه زدن سیب زمینی را بگیرید و مدت زیادی آن را در کابینت نگه‌داری کنید باید سیب‌زمینی و پیاز را در دو سبد مجزا نگه‌داری نمایید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی