[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

پرچم فجرشهید سپاسی بر فراز بلندترین قله‌های ایران، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین : همواره به این نکته اشاره کرده‌ایم که «هوادار» مهمترین عنصر هر تیم است. یک باشگاه فوتبال با هوادارانش هویت می‌گیرد. بازیکن، مربی و مدیر می‌آید و می‌رود اما هوادار است که از کودکی تا لحظه مرگ، همراه تیم است و بدون شک «ارزشمندترین سرمایه تیم» به شمار می‌رود.
سامیار یکی از هواداران قدیمی فجرشهیدسپاسی است که هیچ‌گاه نمی‌تواند علاقه و تعصبش به این تیم بزرگ، محبوب و ارزشی را پنهان کند. او سرپرست یک گروه کوهنوردی است که هرگاه به نوک قله می‌رسند، پیش از هر کاری پرچم باشگاه را نصب می‌کنند و با آن عکس و فیلم یادگاری می‌گیرند.
سلمان زینعلی که در گروه کوهنوردی به سامیار معروف شده، می‌گوید: یک گروه 250 نفره داریم که بر حسب نوع صعودی که داریم، هر بار تعدادی از نفرات را با خود همراه می‌کنیم. با قاطعیت می‌گویم تمام اعضای گروه، حتی زنان و دختران و آدم‌های مُسن، دیگر کاملاً با تیم فجر آشنایی دارند و وقتی صعود می‌کنیم خودشان می‌گویند ابتدا پرچم فجر یا عکس حاج مجید سپاسی را بیاورید نصب کنید. بعد از آن است که می‌آیند و عکس یادگاری می‌گیرند.
زینعلی می‌افزاید: من زیر نظر باشگاه‌های کوهنوردی برنامه‌هایم را می‌بندم. خودم سرپرست گروه «سورنا» هستم و اعضا هم بر حساب آن اعتمادی که به تجربه ما دارند، با ما همراه می‌شوند. دو سال است که زیر نظر باشگاه کوهنوردی «تچر» مرودشت فعالیت می‌کنم و بیمه نامه و مجوزم را این باشگاه صادر می‌کند.
وی گفت: آن‌قدر تجربه در زمینه صعود به قله‌های مختلف داشته‌ام که حتی شخصی که دو سال پیش سکته مغزی کرده یا شخصی که دو ماه پیش عمل قلب انجام داده، به بنده اعتماد می‌کند و به همراه گروه سورنا به قله‌های مختلف صعود می‌کند که این هم مایه افتخار و خوشحالی ماست.
سامیار درباره تاریخچه هواداری‌اش از تیم فجرشهیدسپاسی می‌گوید: من از بچگی به استادیوم می‌رفتم و تیم فجر را تشویق می‌کردم. اکثر مدیران و مربیان من را می‌شناسند. همچنین یک کافه هم به نام «ال کاکو» دارم که از نام ال کلاسیکو برگرفته شده که هنگام بازی‌های فجر هم همیشه شلوغ است و هواداران می‌آیند در کنار هم بازی‌ها را تماشا می‌کنند.
زینعلی در پایان از بی‌توجهی باشگاه فجرشهیدسپاسی نسبت به کاری که او و گروهش انجام می‌دهند گلایه کرد و گفت: به طور کلی مدیریت باشگاه فجر نسبت به هواداران کم لطف است و درباره همین کاری هم که ما در صعودها انجام می‌دهیم و پرچم فجر را در بلندترین قله‌های ایران از جمله قله دماوند برافراشته می‌کنیم، هیچ‌گاه توجهی نشان نداده است که جای تعجب و ناراحتی دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی