[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

استاندار فارس در دیدار با رئیس اتاق اصناف کشور: مقابله با قاچاق باید از شعار خارج شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به اثرگذاری اصناف در وضعیت اشتغال‌زایی کشور، بر لزوم همکاری با نمایندگان مجلس برای تغییر بعضی از قوانین کار در حوزه اصناف تأکید کرد و گفت: دستیابی به این نتیجه اثربخش نیازمند اقداماتی زمان بندی شده و اقناعی است که بی تردید در بهبود وضعیت اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید تأثیر چشمگیری خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در دیدار با سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران، با اشاره به اثرگذاری اصناف در وضعیت اشتغال‌زایی کشور، بر لزوم همکاری با نمایندگان مجلس برای تغییر بعضی از قوانین کار در حوزه اصناف تأکید کرد.
وی در ادامه عنوان کرد: دستیابی به این نتیجه اثربخش نیازمند اقداماتی زمان بندی شده و اقناعی است که بی تردید در بهبود وضعیت اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید تأثیر چشمگیری خواهد داشت.
به اعتقاد استاندار فارس، راهکار مقابله با معضل قاچاق این است که پس از سال‌ها از شعار خارج شویم و اقدامات عملیاتی و برنامه ریزی شده را در دستور کار قرار دهیم.
وی بیان کرد: تجربه نشان داده، اینکه مبادی اصلی ورود قاچاق را رها کرده و به برخورد با اجناس قاچاق اندک در یک مغازه کوچک بسنده کنیم، راهکار مناسبی برای مقابله با قاچاق کالا نیست.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه در مبحث قاچاق تنها بخش توزیع کالا به اصناف ارتباط دارد، اظهار کرد: یقیناً اتحادیه‌های صنفی و اتاق‌های اصناف بهترین مرجع برای راهکارهایی در این زمینه هستند که باید از ظرفیت آنها 
استفاده شود.
دکتر ایمانیه گران‌فروشی ناشی از تأثیر دلال‌ها به ویژه در حوزه محصولات باغی و تفاوت شدید قیمت تولید و توزیع را از دیگر معضلاتی برشمرد که با همکاری اتاق اصناف می‌توان به رفع آن پرداخت.
استاندار فارس با اشاره به اینکه در بعضی موارد با تفاوت قیمت کالاها و محصولات در بازار مواجه هستیم که با هدف کسب سود و طمع کاری انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: این موضوع نیز با تدابیر اندیشیده شده از سوی اتاق اصناف و اتحادیه‌ها و همکاری سایر بخش‌های مربوطه قابل حل است.
موضوع دیگری که دکتر ایمانیه در این جلسه بر آن تأکید ویژه داشت، توجه به آموزش اصناف بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی