[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

انتقام از صنعت نفت پس از شش سال پیروزی بزرگ فجر در آبادان، روزنامه شیراز نوین

  شیرازنوین- گروه ورزش  
فجر شهید سپاسی ضمن جبران دو شکست هفته‌های ابتدایی، پس از نزدیک به شش سال از صنعت نفت انتقام گرفت. این تیم عصر دیروز در آبادان میهمان صنعت نفت بود و با دو گل به پیروزی رسید. 
ترکیب صنعت نفت: فرزین گروسیان، فرزاد جعفری، محمد بختیاری، حسن بیت سعید، حکیم نصاری، شروین بزرگ، طالب ریکانی، احمد شریعت‌زاده، امید خالدی، میثم تهیدست، مهدی حنفی.
ترکیب فجر شهید سپاسی: ایمان صادقی، محمدعرفان معصومی، سعید زارع، میلاد احمدی، حمید نعمتی، رضا بابایی، محمد کاظمی، سیروان قربانی، محمد قنبری، احمدرضا زنده روح، اتابک زارعی.
بازی در دقایق ابتدایی با خطاهای پیاپی از سوی نفتی‌ها دنبال می‌شد؛ اتفاقی که منجر به دو کارت زرد برای فرزاد جعفری و طالب ریکانی شد که خطاهای محرزی روی میلاد احمدی و سعید زارع انجام دادند. ضمن اینکه فرزاد جعفری به علت مصدومیت در همان ده دقیقه نخست جای خود را به فاخر تهامی داد. در دقیقه 19 ضربه ناگهانی طالب ریکانی از کنار دروازه فجر به بیرون رفت. یک دقیقه بعد، فجر به گل رسید.
محمد کاظمی مهاجم شماره 20 فجری‌ها در دقیقه 20 با یک حرکت پشت محطوطه جریمه و شوتی سنگین و دقیق، دروازه فرزین گروسیان را فروریخت. این نخستین گل فجر شهید سپاسی در لیگ برتر پس از هفت سال و هفت ماه بود که به طلسم 200دقیقه‌ای گل‌نزدن فجر در مسابقات این فصل نیز پایان داد.
پس از این گل، بازی تا دقایق زیادی به صورت راکد در میانه میدان دنبال شد تا اینکه در دقیقه 37 ضربه خطرناک طالب ریکانی را ایمان صادقی مهار کرد. همین بازیکن 5 دقیقه بعد مجدداً با شوت پای چپ خود دروازه فجر را هدف قرار داد و این بار هم ایمان صادقی به‌خوبی توپ را دفع کرد.
صادقی در دقیقه 45 نیز ضربه شروین بزرگ را مهار کرد. در حالی که چهار دقیقه وقت تلف شده برای نیمه دوم در نظر گرفته شده بود، شروین بزرگ در سومین دقیقه در موقعیت گلزنی قرار گرفت. او ایمان صادقی را هم از پیش رو برداشت اما زاویه‌اش بسته شده بود و پاس ارسالی هم به مهاجم این تیم نرسید.
یک دقیقه بعد محمد قنبری مدافع فجری‌ها، فجر را از خوردن یک گل حتمی نجات داد و نگذاشت میزبان با تساوی به رختکن برود.
صنعت نفت در دقیقه 50 نیز روی یک ضربه کرنر به موقعیت نسبی دست یافت اما نتوانست بهره لازم را ببرد و بازی در نیمه نخست با یک گل به سود سفیدپوشان فجر شهید سپاسی شیراز به پایان رسید.
در نیمه دوم، فجر بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی چهار کرنر روی دروازه آبادانی‌ها ارسال کرد که نتیجه‌ای نداشت. در سوی مقابل صنعت نفت مانند نیمه اول موقعیت‌هایی داشت که نتوانست از آنها استفاده کند. در دقیقه 55 ضربه خطرناک محمد کاظمی از بالای دروازه نفت به بیرون رفت. پنج دقیقه بعد شروین بزرگ مهاجم بلندقامت نفتی‌ها در موقعیت عالی گلزنی قرار گرفت اما ضربه او از کنار دروازه به شکل خطرناکی به بیرون رفت.
در دقایق 62 و 63 نیز موقعیت‌هایی نصیب صنعت نفت شد که به گل نرسید. در دقیقه 73 هم یک ضربه اتفاقی توسط شریعت زاده می توانست وارد دروازه فجر شود که این توپ هم از بالای دروازه عبور کرد.
اما در دقیقه 81 این فجری‌ها بودند که با پاس رضا آقابابایی و ضربه محمدعرفان معصومی به گل دوم رسیدند و در آستانه کسب پیروزی قرار گرفتند. در نهایت در دقیقه 96 طالب ریکانی کاپیتان باتجربه نفتی‌ها با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد و سوت پایان بازی هم بلافاصله به صدا درآمد.
بدین ترتیب فجر شهید سپاسی قبل از رویارویی با استقلال در شیراز، به سه امتیاز بسیار باارزش و روحیه‌بخش دست یافت و به وضعیت خود در جدول رده‌بندی نیز سروسامان داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی