[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

حاشیه‌نشینی ابزار تجاوز به حریم روستا ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بنیاد مسکن فارس: حریم روستا عرصه‌ای برای توسعه طرح هادی واگذاری زمین به روستاییان است
حاشیه‌نشینی ابزار تجاوز به حریم روستا 

زمانی: جلو دلال‌بازی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم روستاها گرفته شود 

عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در نشستی با حضور سرهنگ یگانه، سرهنگ محمدی، سرهنگ جمشیدی، سرهنگ فرمانی و مسئولان پلیس امنیت اقتصادی در استان فارس با تقدیر از خدمات انتظامی در تأمین امنیت شهرها و روستاها، اظهار داشت: حضور پلیس برای ایجاد امنیت اقتصادی در شهر و روستا موجب دلگرمی است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، زمانی در این نشست که با حضور حمیدی معاون عمران روستایی، ایمانیه رئیس اداره حقوقی بنیاد مسکن، عباسی معاون پشتیبانی بنیاد و جمعی از مسئول امور زمین در سالن جلسات اداره کل ترتیب یافت، افزود: قدردان زحمات مسئولان انتظامی و پلیس امنیت اقتصادی استان هستیم.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس بر لزوم شناخت و معرفی بیشتر پلیس امنیت اقتصادی و هم اندیشی در خصوص مسائل و مشکلات مربوطه به زمین و پرونده‌های دیگر تأکید کرد و اظهار داشت: پلیس چشم و گوش قانون است و اگر اراده و عزم آهنین فرزندان این مرز و بوم نبود، بسیاری از شهروندان و روستاییان در امور روزانه دچار مشکل می‌شدند و جان و مال آنان مورد تعرض قرار می‌گرفت.
زمانی به موضوع حفظ حریم روستاها و جلوگیری از دلال بازی و سازخت و سازهای غیرمجاز در حریم روستاها اشاره کرد و گفت: از معضلات بزرگ در این عرصه تجاوز به حریم روستاهاست. این موضوع دست بنیاد مسکن و نهادهای قانونی را برای توسعه حریم روستا می‌بندد و با مشکلات فراوان همراه می‌سازد. حریم روستا عرصه ای برای توسعه طرح‌های هادی و ایجاد امکان برای واگذاری زمین به روستاییان در چهارچوب قانونی است. مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به حاشیه نشینی اطراف شیراز افزود: بسیاری از روستاهای این شهرستان که بالغ بر 45 روستا را شامل می‌شود، با مشکلات حاشیه نشینی و تجاوز به حریم روستاها مواجه هستند. ایجاد فرایند دلالی در خرید و فروش املاک و اراضی در این روستاها مشکلاتی است که باید با تأکید بر قانون و قانون‌مداری حل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی