[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

شهردار منطقه هفت: مناسب‌سازی معابر با اولویت معلولان و کودکان، روزنامه شیراز نوین

سرپرست شهرداری منطقه هفت گفت: مناسب سازی معابر شهری یکی از اقدامات بسیار مهمی است که باید صورت ویژه پیگیری و نسبت به آن اقدام گردد و این اقدام باید با اولویت معلولان و کودکان در سطح منطقه انجام گیرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت، اکبری در اولین جلسه مناسب سازی شهرداری منطقه که با حضور معاونان و مسئولان منطقه برگزار شد افزود: مناسب سازی و استانداردسازی فضاهای شهری باید متناسب برای تمام جامعه انجام گیرد تا شهروندان با هر سن و شرایطی بتوانند از فضاهای ایجاد شده در سطح شهر اعم از پیاده‌روها، بوستان‌ها، معابر و... استفاده نمایند. اکبری با بیان این مطلب که شهر محل آسایش و زندگی تمام شهروندان است، تصریح کرد: اقداماتی نیز در این خصوص برای حضور و استفاده کودکان و معلولان در سطح شهر اعم از ایجاد مسیر هدایت نابینایان در سطح پیاده‌روها، ایجاد رمپ در ایستگاه‌ها اتوبوس و بوستان‌ها جهت استفاده ویلچر، احداث و اصلاح سرویس‌های بهداشتی و... انجام شده است، اما باید این اقدامات در تمام معابر سطح منطقه انجام گیرد تا شهروندان به راحتی بتوانند در سطح شهر حضور یابند.
شهردار منطقه هفت با بیان این مطلب که امروزه در طراحی فضای شهری از نیازهای کودکان غفلت شده است، ادامه داد: شهر محیطی است که کودکان باید در آن رشد کنند و نحوه زندگی و اجتماعی بودن را یاد بگیرند و برای این اتفاق باید فضاهای شهری به گونه ای باشد که امنیت و شرایط حضور کودکان در معابر نیز فراهم شود.
اکبری گفت: برای حضور کودکان و نوجوانان در فضاهای شهری باید تمام مدیران و ارگان‌ها همکاری لازم را داشته باشند تا با ایجاد یک فضای مطابق با نیازهای آنها زمینه‌های حضور آنها در اجتماع و فضاهای شهری فراهم شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی