[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

نماینده شیراز و زرقان در مجلس: دانشگاه باید علاوه بر مدیریت درونی به مدیریت بیرونی هم بپردازد، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شریف شیراز در مجلس شورای اسلامی، احساس مسئولیت متقابل دانشگاه و مدیران استان را ابزاری قوی برای حل مشکلات استان فارس دانست. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز، ابراهیم عزیزی در جمع هیئت مدیره دانشگاه آزاد اسلامی شیراز با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری که راه نجات کشور را بازسازی مدیریتی عقلانی و انقلابی دانسته اند، اظهار کرد: قطعاً مدیریت عقلانی را نمی‌توان از مدیریت علمی جدا کرد؛ زیرا مهم‌ترین رکن مدیریت عقلانی مدیریت علمی و تخصصی است و به اعتقاد من دانشگاه‌های سراسر کشور و خصوصاً دانشگاه آزاد اسلامی نقش پررنگ و برجسته ای در ایجاد مدیریت علمی جامعه دارند.
نماینده مردم شریف شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید این باور را ایجاد و تقویت کرد که دانشگاه تنها نقش مدیریتی درونی خودش را به عهده ندارد؛ بلکه نقش مدیریتی بیرون از دانشگاهی آن باید پررنگ‌تر باشد و این وظیفه ای است که رهبری نظام و اسناد بالادستی سیاست گذاری برای دانشگاه تعیین نموده اند و این مهم مستلزم همکاری و کمک دانشگاه در مدیریت علمی سازوکارهای کشور است.
عزیزی، حوزه نخبگانی جامعه را در قبال پیشرفت کشور مسئول دانست و گفت: باید این احساس مسئولیت با بهره گیری از ظرفیت‌های متراکم، معتقد و پایبند به اصل نظام که در دانشگاه وجود دارند، برانگیخته شود. او نگاه جزیره ای را موجب محدود شدن توان کشور برشمرد و احساس مسئولیت متقابل بین مسئولان استان و دانشگاه را به عنوان ابزار قوی جهت حل مشکلات و پیشبرد امور ذکر کرد. وی بیان نمود: درک مشترک از مشکلات مشترک در استان می‌تواند با نگاه فراجزیره ای به حل مشترک مسائل منجر شود و این با استفاده از نیروهای توانمند دانشگاهی در مدیریت استان محقق خواهد شد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش‌های نظام سلطه و دشمنان ایران اشاره کرد و گفت: در راهبرد عملی برای مقابله با اقدامات دشمنانه، دانشگاه‌ها جایگاه ویژه ای دارند. وی اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ما با انواع تلاش‌های کینه توزانه و اقدامات خصمانه مواجه بوده و تنها دلیل این مقابله‌ها هم این است که ملت می‌خواهند به شعار اصلی انقلاب یعنی نه شرقی نه غربی پایبند باشند.
عزیزی رفتار پیچیده نظام سلطه در مقابل ایران اسلامی را در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی، رفتاری پیچیده و دارای سه رویکرد برشمرد و افزود: رویکرد اول دشمنان پشیمان کردن ملت ایران از گذشته خویش است که در این راه از نیروهای مختلف و فشارهای گوناگون خارجی و حتی پیاده‌نظام سست عنصر داخلی هم استفاده می‌کند تا القا کند که مردم از راه 44ساله خود پشیمان هستند. وی رویکرد دوم دشمنان را آشفته سازی حال دانست و به تبیین تلاش‌های رخ داده برای آشفته سازی امور اقتصادی، فرهنگی، علمی و... توسط عناصر نظام سلطه پرداخت و رخداد‌هایی همچون حمله سایبری اخیر را در راستای شعار دشمن برای مرگ تدریجی همراه با جراحت، برشمرد.
عزیزی سومین رویکرد دشمنان را ناامیدی نسبت به آینده خواند و گفت: در این فقره دشمن به هیچ یک از جریانات سیاسی کشور ترحم نمی‌کند و در تمام دوره‌های مدیریتی و در تمام جریانات سیاسی به ایجاد موج ناامیدی از آینده دست می‌زند.
در این جلسه محمدرضا قائدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با اشاره به اشراف نمایندگان شیراز خصوصاً عزیزی بر مسائل دانشگاه آزاد اسلامی شیراز از رهنمودها و توصیه‌های گذشته او قدردانی نمود و اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی شیراز با تمام توان در خدمت مجموعه مدیریتی انقلابی 
شیراز است. 
قائدی با اشاره به ظرفیت‌های واحد شیراز، خواستار همراهی نمایندگان مجلس برای ایجاد رشته‌های علوم پزشکی و توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی در این واحد شد و وجود اساتید توانمند و کارکنان با تحصیلات عالی در واحد شیراز را از موارد حائز اهمیت در این واحد برای مشارکت در مدیریت مجموعه‌های شهر و استان بیان کرد. 
شایان ذکر است ابراهیم عزیزی در بدو ورود به دانشگاه آزاد اسلامی شیراز با حضور در آرامگاه شهدای گمنام این دانشگاه، به مقام رفیع شهدا ادای 
احترام نمود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی