[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

پوست پیاز سه بیماری خطرناک ناعلاج را نابود می‌کند ، روزنامه شیراز نوین

کارگر آنلاین - یکی از گیاهانی که حتی در پوست آن نیز فواید فراوانی وجود دارد، پیاز است.
 شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که پس از مصرف پیاز، پوست آن را دور می‌اندازند اما باید به این نکته توجه داشت که یک خانم خانه‌دار کدبانو، زباله‌های کمتری را روانه سطل آشغال می‌کند.
پوست پیاز بر خلاف تصور ما درمانی برای مشکلات و بیماری‌های مختلفی محسوب می‌شود. در این گزارش قصد داریم تا به خواص و نیز موارد منع مصرف پوست پیاز بپردازیم.
ترکیبات شیمیایی
پوست پیاز سرشار از ترکیبات معدنی و آلی است که فعالیت‌های بیولوژیکی بالایی را از خود نشان می‌دهد که از جمله می‌توان به ویتامین E، B، کاروتنوئیدها و اسکوربیک اسید اشاره کرد.
پوست پیاز را می‌توان به عنوان دارویی برای سرماخوردگی مورد استفاده قرار داد. پوست پیاز دارای خواص ضد التهابی است و می‌تواند به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده عمل کند. پیاز گیاهی ایمن برای بدن ماست؛ اگرچه پیش از مصرف باید بدانید موارد منع مصرف پوست پیاز چیست.
همچنین باید بدانید جوشانده و دم‌کرده پوست پیاز نیز می‌تواند تأثیرهای متعددی بر اندام‌های داخلی‌مان داشته باشد از جمله:
- ریتم عملکرد ماهیچه قلب به شکل قابل توجهی بهبود می‌یابد.
- دارای اثر ضد تصلب شرایین است که آن نیز به دلیل وجود فلاونوئیدها و ویتامین‌هاست. در حالی که شکنندگی مویرگی کاهش می‌یابد، خطر لخته شدن خون نیز به حداقل می‌رسد.
- سبب افزایش تولید هموگلوبین و جریان خون می‌شود.
طریق آماده کردن جوشانده پوست پیاز
برای تهیه جوشانده پوست پیاز، باید پس از جوشیدن پوسته آن، به مدت بیست دقیقه، آن را صاف کرده و سپس با استفاده از آب جوشیده رقیق کنید.
ذکر این نکته مفید است که افزودن مقداری پوست پیاز به چای سبز و یا سیاه، اقدامی مفید است. بیماران مبتلا به فشار خون بالا می‌توانند هر روز از آن استفاده کنند تا سلامت خود را افزایش دهند. اما باید بدانید که این نوشیدنی تهیه شده، موارد منع مصرف نیز دارد و نباید از آن برای بیمارانی که دارای فشار خون پایین هستند، استفاده کرد، زیرا فشار خون را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی