[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

ظرفیت اعتباری مناسبی نداریم ، روزنامه شیراز نوین

علیرضا حمیدی معاون عمران روستایی و فرج الله نصیری معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس از روستاهای محروم سیف آباد و طغر بخش راهگان شهرستان خفر بازدید و بر لزوم بهره گیری از مواهب توسعه در این مناطق تأکید کردند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، سید علیرضا حمیدی در این بازدید با اشاره به اینکه شهرستان نوبنیاد خفر نیازمند توجه بیشتر در توسعه روستایی است، افزود: بنیاد مسکن از همه فرصت‌های پیش رو برای توسعه روستاهای این شهرستان بهره گیری خواهد کرد.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان فارس در ادامه برخی از شاخص‌های توسعه روستایی در فارس را برشمرد و افزود: در حالی که استان فارس نسبت به برخی از استان‌ها روستاهای بیشتری دارد اما ظرف اعتباری روستاهای این استان چندان بزرگ نیست. ایجاد کد پروژه برای روستاهای فاقد کد پروژه ظرف اعتباری روستاها را بزرگ‌تر می‌کند و باعث می‌شود اعتبارات بیشتری صرف توسعه روستایی در استان شود.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: بنیاد مسکن به صورت حمایتی از محل اعتبارات ملی، منابع داخلی و اعتبارات در اختیار خدماتی را در روستاهایی که کد پروژه ندارند هم انجام داده است، اما این برای توسعه همه جانبه روستایی کافی نیست و می‌طلبد سهم عادلانه برای توسعه این روستاها گرفته شود.
وی به تهیه و اجرای طرح‌های هادی به عنوان سند توسعه ۱۰ساله روستایی هم اشاره کرد و افزود: برای صددرصد روستاهای استان فارس طرح هادی تهیه شده اما بیش از نیمی از این طرح‌ها نیازمند بازنگری است. بازنگری طرح‌های هادی زمینه توسعه دوچندان در روستاها را فراهم می‌کند.
حمیدی ادامه داد: همه فعالیت‌های توسعه و عمران روستایی باید در چهارچوب طرح هادی تعریف شود. ساخت و ساز خارج از طرح خلاف قانون است و به حاشیه‌نشینی منجر می‌شود. عدم رعایت ضوابط فنی در محدوده طرح هادی هم خلاف قانون است و فعالیت غیرمجاز تلقی می‌شود. فعالیت غیرمجاز باعث می‌شود که سازندگان اماکن روستایی نتوانند از تسهیلات کم بهره بنیاد مسکن برخوردار شوند.
فرج الله نصیری معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان فارس هم در این بازدید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت‌های توسعه روستایی تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی