[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

شهردار شیراز خبر داد: آغاز عملیات ساخت تونل دوقلو به‌زودی، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز از آغاز عملیات ساخت تونل دوقلو شهیدان خادم صادق در پروژه بزرگ‌راه شهید سلیمانی در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهندس سید احسان اصنافی در حاشیه بازدید روز جمعه از پروژه بزرگ‌راه شهید سپهبد سلیمانی در جمع اهالی شهرک محمودیه با اشاره به نقش مؤثری که این بزرگ‌راه در بهبود ترافیک شرقی- غربی و کاهش تردد خودروها در معابر موازی آن مانند میدان دانشجو، بلوار شهید چمران، تقاطع بصیرت (معالی آباد) و میدان صنایع دارد، بر رفع مشکلات تملک پروژه و مشکلات اهالی مانند چاه آب این شهرک که در حاشیه کارگاه پروژه و محل ساخت تونل‌های جدید قرار دارد، تأکید کرد.
وی تصریح کرد: این تونل دوقلو ایمنی بزرگ‌راه را به عنوان جایگزین ترانشه برداری به دلیل جنس خاک کوهستان شمالی شیراز و سابقه رانش، تأمین می‌کند.
اصنافی گفت: پس از رفع مشکل اهالی، عملیات ساخت تونل‌های جدید که طول تونل شمالی ۳۶۰ متر و تونل جنوبی ۱۲۰ متر است، به زودی آغاز می‌شود. شهردار شیراز با بیان اینکه پیمانکار این پروژه توانمند است و قطعاً با رفع موانع، کار را با سرعت و دقت پیش خواهد برد، به تقاطع غیرهمسطح جام جم- جمهوری اسلامی که اخیراً عملیات اجرایی آن شروع شد، اشاره کرد و افزود: تلاش می‌کنیم اجرای بزرگ‌راه شهید سلیمانی تا پایان سال آینده نقش کلیدی در انتقال ترافیک و کاهش تردد از معابر غیرشریانی ایفا کند. 
وی همچنین در بازدید از تونل‌های دوقلوی شهید دادالله جمشیدی (نیایش) که در میانه راه ساخت است و بخش‌های دیگر پروژه، دستورات لازم را در تسریع و کیفیت کار صادر کرد.
به گفته مهندس اصنافی تونل شمالی آن ۱۲۰ متر بوده که کاملاً حفاری شده و در حال لاینیگ است و تونل جنوبی ۱۰۲ متر است که در حال حفاری می‌باشد.
گفتنی است در این بازدید صالحی معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، نمایندگان پیمانکار و مشاور، شهردار شیراز را همراهی کردند‌. پروژه بزرگ‌راه شهید سپهبد سلیمانی به طول شش و نیم کیلومتر در شمال شیراز حدفاصل تقاطع غیرهمسطح شهدای انقلاب و تقاطع غیرهمسطح شهدای گمنام در حال ساخت است و رینگ ترافیکی از تقاطع غیرهمسطح شهدای جهاد و بلوار جمهوری اسلامی 
تکمیل می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی