[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

شهردار صدرا: ساخت ۷ اِلمان از شهدا آغاز شده است ، روزنامه شیراز نوین

شهردار صدرا با بیان اقدامات مختلف در حوزه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به تشریح اقدامات شهرداری صدرا در این حوزه پرداخت.
پرنیان با توجه به جدیدالتأسیس بودن شهر صدرا و سکونت خانواده‌های معظم شهدای شهرهای مختلف ایران اسلامی در صدرا و مهاجرت مستمر آنان گفت: هیچ یک از دستگاه‌های متولی، اطلاعات کاملی از خانواده‌های معظم شهدای ساکن در شهر صدرا در اختیار نداشتند؛ لذا شهرداری صدرا با فراخوان عمومی، ارتباط با مساجد، محله‌ها و همکاری بنیاد شهید و امورایثارگران در مرحله اول توانست بانک جامعی از اطلاعات ۱۱۲ شهیدی که خانواده آنان در شهر صدرا ساکن هستند را تهیه نماید و با مراجعه به منازل تک تک این عزیزان، اطلاعات آنان را جمع آوری و آن را در سایت سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری صدرا بارگذاری نماید تا این اطلاعات همواره در اختیار عموم مردم قرار گیرد. تهیه صفحه شهدای شهر صدرا در اینستاگرام و معرفی شهدا در گروه‌های مجازی نیز به صورت مستمر در حال اجراست.
شهردار صدرا با اشاره به فرمان رهبر حکیم انقلاب اسلامی در نام‌گذاری کوچه‌ها و خیابان‌های شهرها به نام شهدا، اظهار داشت: شهر صدرا پیشتاز شهرهای کشور در نام‌گذاری کوچه‌ها، خیابان‌ها و معابر شهری بنام شهدای عظیم الشأن است. تمام کوچه‌هایی که خانواده معظم شهیدی در آن منزل دارند، شناسایی و نام شهید گرانقدر آنان بر صدر نام کوچه قرار گرفته که تاکنون تعداد ۷۰ کوچه به نام این عزیزان نام‌گذاری شده است و سازمان فرهنگی شهرداری مأمور شده تا در صورت سکونت دائم خانواده‌های جدید شهدا در شهر صدرا، اطلاعات آنان را دریافت کند و نام شهید بر کوچه یا خیابان محل سکونت آنان نقش ببندد. می‌توان به جرئت ادعا کرد که هیچ خانواده شهید ساکنی در شهر صدرا حضور ندارد که نام و یاد شهید عزیزشان را در نقطه ای از شهر به یادگار حک ننموده باشیم.
پرنیان با بیان ضرورت ساخت المان و نمادهای ایثار و شهادت در شهر افزود: در شهر صدرا هیچ نماد یا اِلمانی مربوط به شهدا وجود نداشت. هم اکنون با اعتباری بالغ بر 4میلیارد ریال ساخت 7 اِلمان شهدای ملی ایران اسلامی توسط پیمانکار آغاز شده است که هم‌اکنون کار طراحی، اجرا و نصب اِلمان چهره بین المللی مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پایان یافته و سایر اِلمان‌ها نیز در حال ساخت می‌باشد.
وی با اعلام خبر ساخت تابلو از تصاویر شهدای عظیم الشأن در بلوارهای شهر صدرا گفت: تاکنون 110 تابلو از تصاویر شهدای عزیز با اعتباری بالغ بر 1.5میلیارد ریال ساخته و زینت بخش بلوارهای اصلی و خیابان‌های شهر صدرا شده است که اجرای نور آن توسط پیمانکار در حال اتمام است.
پرنیان با اشاره به حضور دو شهید گمنام در شهر صدرا بیان داشت: به رسم میزبانی از شهدای عظیم الشأن گمنام، فاز دوم محوطه سازی یادمان شهدای گمنام با اعتباری بالغ بر ده‌میلیارد ریال آغاز شده که اگر تعلل پیمانکار و نوسانات بازار نبود، هم اکنون شاهد اتمام عملیات اجرایی آن بودیم. اما هم اکنون ضمن خلع ید پیمانکار و ضبط ضمانتنامه، تکمیل 50 درصد باقی مانده در حال اجراست و در روزهای آتی شاهد نصب برج نوری و سایر موارد آن می‌باشیم. همچنین عملیات ساخت و تکمیل و تجهیز سرویس بهداشتی جهت استفاده زائران در مجاورت یادمان شهدای گمنام با اعتباری بالغ بر 3.5میلیارد ریال در حال اتمام است.
پرنیان شهردار صدرا با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی و توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: در کنار فعالیت‌های عمرانی ضمن سرکشی مستمر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران با همکاری ستاد نماز جمعه شهر صدرا، ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمؤمنین(ع) صدرا، پایگاه‌های مقاومت و مساجد برنامه‌های متنوع فرهنگی، مسابقات کتاب‌خوانی، یادواره‌های شهدا، تکریم خانواده شهدا و ده‌ها برنامه مختلف مرتبط با حوزه شهدا برگزار و اقدامات مؤثری در بین آحاد مردم انجام شده است.
وی خاطرنشان ساخت: این اقدامات در شهر صدرا ادامه خواهد یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی