[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

آغاز برداشت سیب‌زمینی از مزارع شهرستان خرم‌بید ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم بید گفت: امسال در ۴۷۰ هکتار از اراضی این شهرستان محصول سیب زمینی کشت شد و پیش بینی می‌شود حدود ۲۰هزار تن محصول از مزارع شهرستان برداشت و در بازار عرضه شود.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرم بید، آرش خسروانی با بیان اینکه میانگین تولید محصول سیب زمینی در هر هکتار از اراضی شهرستان ۴۲.۵ تن است، اظهار کرد: به علت استفاده از آبیاری به روش نوار تیپ و روش کاشت مکانیزه به شیوه سه ردیف با دو نوار تیپ و موارد و نیز جلوگیری از اتلاف آب، بالاترین میزان برداشت سیب زمینی با ۷۵ تن در این شهرستان برداشت شده است. او تأکید کرد: عمده ارقام سیب زمینی کشت شده در این شهرستان ارقام بانبا، جلی، بورن، آگریا، اسپریت، ارقام جدید چلنجر و آریندا می‌باشد که حدود ۴۰ هکتار از اراضی بذر گواهی شده استفاده شده است.
خسروانی تصریح کرد: استفاده بهینه از کودهای دامی و شیمیایی و ریزمغذی‌ها، استفاده از ارقام اصلاح شده، بذور ضدعفونی شده و کنترل علف‌های هرز و مبارزه با آفات و بیماری‌ها در زمان مناسب باعث شد تا عملکرد کمی و کیفی محصول افزایش پیدا کند. این مقام مسئول افزود: همه ساله کاشت محصول سیب زمینی در خرم بید از اوایل خردادماه آغاز می‌شود و برداشت محصول نیز در اوایل پاییز شروع شده و در اواسط آبان ماه به اتمام می‌رسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی