[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

اولین طرح کرودفاندینگ کشور در شیراز رونمایی شد، روزنامه شیراز نوین

اولین طرح تأمین مالی خرد تضمین شده با عنوان کرودفاندینگ با 8میلیارد تومان سرمایه گذاری و تضمین صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور در شیراز رونمایی شد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، آیین رونمایی از طرح کرودفاندینگ (اولین طرح تأمین مالی خرد تضمین شده در کشور) برای احداث کارخانه تولید پروفیل پی وی سی آلومینیوم با حضور مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور، نماینده مجلس و تعدادی از مدیران استانی و شهری در شیراز برگزار شد.
سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در این آیین گفت: توجه به ایده‌های نو در دوره کنونی بسیار مهم و ارزشمند است. مصطفی هاشمی افزود: حمایت عملی از کسب و کارهای نوین و استارت‌آپ‌ها یک ضرورت است؛ زیرا بسیاری از فعالان این عرصه با یک دستگاه لپ تاپ درآمدزایی و اشتغال‌زایی خوبی می‌کنند. وی با بیان اینکه هدایت این نوع کسب و کارهای نوین به سمت تشکیل تعاونی می‌تواند گامی مؤثر برای توسعه این بخش باشد، عنوان کرد: سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور افقی است که ترسیم شده اما در حال حاضر تعاون حدود 3 ممیز 6 دهم درصد در اقتصاد سهم دارد که تشکیل تعاونی‌های نوآور می‌تواند این هدف را محقق سازد.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور نیز در این آیین گفت: با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمانت نامه برای تعاونی‌های کارآفرین پیشرو به ۳۰میلیارد تومان افزایش پیدا کرد. مهدی حسین نژاد توسعه تعاون و تأمین مالی تعاونی‎ها را موضوع مهمی دانست و افزود: بر اساس تحقیقات به عمل آمده از کارآفرینان مشکل اصلی فعالان این عرصه تأمین مالی است.
وی ادامه داد: در کشور ما تأمین منابع در گردش اغلب از طریق بانک‌ها انجام می‌شود؛ در صورتی که بانک در ریسک سرمایه‌گذاری وارد نمی‌شود و به همین دلیل در حوزه تعاون به دنبال روش‌های جدید هستیم که در ریسک سرمایه گذاری نیز شریک باشد. مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور با بیان اینکه در بازار سرمایه نیز مردم اغلب به شرکت‌های بزرگ اعتماد دارند و ایده‌های نوآورانه نمی‌توانند اقبال عمومی را به سمت خود جذب کنند، گفت: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون سعی دارد به عنوان ضامن در کنار ایده‌های نوآورانه قرار گرفته و از این نوع کسب و کارهای نوین حمایت کند.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور تنها راه توسعه اقتصادی عادلانه را توسعه تعاون دانست و افزود: تجربه خصوصی سازی در سالیان اخیر ناموفق بوده و مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده، در صورتی که خصوصی سازی با کمک تعاون موفقیت آمیز خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی