[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

سالار عقیلی: ما از نخستین قربانیان کرونا بودیم، روزنامه شیراز نوین

سالار عقیلی از انتشار قطعه جدید خود با نام «کجایی» در جمعه آینده با آهنگ‌سازی اسماعیل خانی خبر داد و گفت: به‌زودی قطعه دیگری به نام «زندان تکراری» به آهنگ‌سازی ابوالفضل صادقی‌نژاد هم منتشر خواهد شد. به گزارش ایسنا، سالار عقیلی که درباره‌ روزهای کرونایی صحبت می‌کرد، به شرایط سخت کار در حوزه موسیقی در روزهای کرونایی اشاره کرد و گفت: «ما از اولین قربانیان کرونا بودیم. اسفند ۹۸ کنسرتی که حتی بلیت‌های آن هم فروخته شده بود، به خاطر کرونا کنسل شد. در این دوران تنها ترانه‌هایی برای قدردانی و حمایت از کادر درمان منتشر شد که واقعاً ما سلامتی‌مان را مدیون زحمت‌های شبانه‌روزی و بی‌دریغ آن‌ها هستیم.»
این خواننده همچنین درباره قطعه «ایران جوان» نیز توضیحاتی ارائه داد و گفت: «آهنگ ایران جوان یا وطنم که نخستین سرود ملی ایران نامیده شده است، قطعه‌ای موسیقی بدون کلام بوده است که توسط موسیو لومر فرانسوی (موسیقی‌دان نظامی ‌اعزامی ‌به ایران در دوره‌ سلطنت قاجار) در سال ۱۲۵۲ هجری شمسی ساخته شده است. 
سال ۸۴ بیژن ترقی بر روی اجرای جدید این قطعه که توسط سیاوش بیضایی ساخته شده بود شعری سرود و این کار برای اولین بار توسط ارکستر ملل به رهبری پیمان سلطنتی در تالار وحدت و با خوانندگی من اجرا شد.»

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی