[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

خارشی که علامت مشکل کبدی است، روزنامه شیراز نوین

چندین مشکل مختلف وجود دارد که از نشانه‌های بیماری کبدی هستند، اما نوعی خارش وجود دارد که به طور جدی خبر از مشکلات کبدی می‌دهد.
به گزارش نمناک، مصرف زیاد شکر، اضافه وزن و سبک زندگی غلط همگی می‌تواند عامل آسیب به کبد باشد. متأسفانه شما نمی‌توانید هر لحظه وضعیت اعضای مختلف بدن خود را بسنجید و برای انجام این کار باید از یک متخصص کمک بگیرید، اما مواردی هستند که با توجه به آن‌ها، کارتان راحت‌تر پیش می‌رود. طبق گفته متخصصان، اگر هنگام شب علائم ناراحت کننده‌ای را احساس کردید، یعنی باید در سریع‌ترین زمان ممکن کبد خود را به پزشک نشان دهید؛ علائمی‌که بخشی از مهم‌ترین آن‌ها را در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک خواهید خواند.
ارتباط خارش شبانه با بیماری کبد
اگر مشکلی در کبد وجود داشته باشد، ممکن است خودش را با خارش هنگام شب نشان دهد که این خارش معمولاً در قسمت ران، کف دست و پهلو‌ها بیشتر است. اگر شب‌ها خارش زیادی را احساس می‌کنید، حتماً باید با متخصص صحبت کنید. خارش می‌تواند با بیماری کبدی مرتبط باشد که معمولاً هنگام عصر و در طول شب شدت پیدا می‌کند.
یکی از وظایف کبد این است که مواد موجود در بدن را تجزیه کند. اگر نتواند این کار را انجام دهد عضوی که بعد از کبد قرار گرفته، شروع به کار می‌کند و این مسئولیت را به عهده می‌گیرد. این عضو تلاش می‌کند تا از این طریق نمک را از روی پوست دفع کند و همین باعث ایجاد خارش می‌شود. معمولاً هنگام شب و با افزایش دمای هوا و گرما، در طول چرخه قاعدگی، هورمون تراپی، بارداری و دفع مدفوع افزایش پیدا می‌کند.
خارش پوست و بیماری کبد
برای شناخت کامل نشانه‌های بیماری کبد می‌توانید به مطلب «علائمی‌که بیماری کبد را تأیید می‌کند» مراجعه کنید.
اگر در کنار خارش مشکلاتی مثل زرد شدن پوست یا چشم را مشاهده کردید، سریعاً به پزشک مراجعه کنید. طبق مطالعات انجام شده، نمی‌توان خارش را صرفاً مرتبط با بیماری کبدی دانست و این نمی‌تواند تنها نشانه باشد. 
اگر خارش همراه با زرد شدن سفیدی چشم یا پوست بود یا یک نوع یرقان در شما ایجاد شد، سریعاً باید به پزشک مراجعه کنید.
علائم دیگر بیماری کبد می‌تواند شامل خون‌ریزی، کبودی، مدفوع سیاه، ادرار تیره، ورم شکم، حالت تهوع، کمبود اشتها و دل درد باشد.
خارش همچنین علامت بسیاری از مشکلات غیر جنسی و بیماری‌های دیگر نیز هست که نارسایی کلیه و بیماری خونی را هم شامل می‌شود اما به هر حال اگر هرگونه خارش غیر عادی و بدون درد را احساس کردید، حتماً به پزشک مراجعه کنید. 
از طرفی این مورد را هنگام شب نادیده نگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن بتوانید از بیماری‌های کبدی پیشگیری کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی