[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

چین بزرگ‌ترین مزرعه توربین‌های بادی این کشور را می‌سازد، روزنامه شیراز نوین

چین در حال ایجاد یک مزرعه جدید توربین‌های بادی در سواحل شرقی این کشور است و امیدوار است از این طریق از انتشار بیشتر گازهای گلخانه‌ای جلوگیری کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی جی تی ان، این مزرعه که قرار است به بزرگ‌ترین مزرعه توربین‌های بادی چین در نزدیکی ساحل دریا مبدل شود، حدود ۴۰ کیلومتر طول دارد و در دریای زرد واقع است. قرار است ۱۵۰ توربین بادی غول پیکر در این مزرعه نصب شود.
مقامات چینی می‌گویند در صورت تکمیل این مزرعه امکان تأمین برق مورد نیاز یک میلیون خانوار چینی در سال وجود دارد. این مزرعه که رودونگ نام گرفته با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد یوآنی ساخته می‌شود و بزرگ‌ترین مزرعه توربین‌های بادی چین از نظر ظرفیت تولید برق است.
نیروی باد منبع اصلی انرژی تجدیدپذیر در چین است و این کشور در حال ساخت توربین‌های بادی متعدد در مناطق بادخیز در شمال غرب و شرق این کشور است. بر اساس طرح پیشنهادی اداره ملی انرژی، چین قصد دارد سهم انرژی‌های بادی و خورشیدی را از ۱۱ درصد در سال جاری به ۱۶.۵ درصد در سال ۲۰۲۵ افزایش دهد و به انرژی سبز نقش بیشتری بدهد و در عین حال استفاده از زغال سنگ را نیز محدود کند.
با راه‌اندازی مزرعه بادی رودونگ از میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای به میزان ۱.۴۶ میلیون تن در سال کاسته خواهد شد، زیرا مقدار برقی که از طریق آن تولید می‌شود در حالت عادی مستلزم سوزاندن ۵۵۰ هزار تن زغال سنگ است. حل مشکل کمبود برق در شرق چین نیز از این طریق ممکن خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی