[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

مدیرکل راه و شهرسازی فارس: تأمین زمین اولویت تولید مسکن است ، روزنامه شیراز نوین

در یکصد و سی و ششمین جلسه شورای مسکن استان فارس مقرر گردید کلیه دستگاه‌های متولی زمین جهت تأمین زمین برای اجرای طرح جهش تولید مسکن پیگیری‌های لازم را در اسرع وقت انجام دهند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جعفر زاهدی مدیرکل راه و شهرسازی فارس، در خصوص مصوبات این جلسه گفت: مقرر گردید شرکت عمران صدرا که یکی از دستگاه‌های متولی طرح جهش تولید مسکن و تأمین زمین می‌باشد، ظرف 2 هفته اراضی دارای قابلیت بارگذاری را به منظور طرح جهش تولید مسکن به استناد ماده 9 قانون جهش تولید مسکن به سازمان محیط زیست جهت تأمین مسکن و مطرح شدن موضوع در جلسه شورای عالی مسکن ارائه نمایند.
وی خاطرنشان ساخت: تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف اراضی تأمین شده جهت طرح جهش تولید مسکن در شهرهای استان فارس که توسط دستگاه‌های متولی ارائه شده است، در جلسه آینده شورای مسکن فارس از دیگر مصوبات این جلسه بود.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس از تشکیل یک کمیته با عضویت ادارات ثبت اسناد و املاک، اقتصاد و دارایی، راه و شهرسازی و منابع طبیعی و با محوریت اداره کل راه و شهرسازی جهت اجرای ماده 10 قانون جهش تولید مسکن خبر داد و افزود: طبق این قانون کلیه وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های دولتی و همچنین شرکت‌هایی که صددرصد سرمایه و سهام آنها مربوط به دولت می‌باشد، مکلف هستند نسبت به واگذاری و تحویل رایگان اراضی در اختیار خود که در چهارچوب مکان‌یابی موضوع ماده 6 قانون سامان‌دهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن قرار می‌گیرند، به استثنای اراضی تبصره 2 ماده این قانون ظرف 2 ماه این قانون بنا به درخواست وزارت راه و شهرسازی اقدام کنند. شایان ذکر است در ادامه جلسه شورای مسکن استان فارس نیز مصوبات دیگری به تصویب رسید و مقرر شد در جلسه آتی این شورا گزارشاتی ارائه شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی