[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

خوش‌نشینی مرگ در فارس ، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، بیش از ۴۷۸هزار نفر در فارس به این بیماری مبتلا شدند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۴۳۲هزار و ۴۹۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۲۶هزار و ۹۸۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۲۰هزار و ۴۱۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۱هزار و ۱۰۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۷۸هزار و ۹۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و ۶۳۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۹۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مراجعه هزار و ۶۰۵ بیمار مبتلا و دارای علائم ویروس کرونا در شبانه روز گذشته به مراکز ۱۶ساعته سطح استان خبر داد و گفت: این روند افزایشی مراجعه به مراکز ۱۶ساعته نشان از چرخش سریع بیماری در سطح جامعه دارد. این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۶۴هزار و ۳۶۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز یکشنبه و دیروز دوشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶هزار و ۹۹۰ نفر اعلام کرد. او با اشاره به تزریق ۴۴هزار و ۸۷۵ دوز واکسن علیه ویروس کرونا در شبانه روز گذشته در استان، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تاکنون در فارس را پنج‌میلیون و ۱۸۰هزار و ۶۸۳ دوز اعلام کرد و افزود: از این تعداد، دومیلیون و ۹۹۴هزار و ۳۴۷ دوز نوبت اول و دومیلیون و ۸۶هزار و ۳۳۶ دوز نوبت دوم در مراکز واکسیناسیون، واکسن به مردم استان فارس تزریق شده است.
معاون بهداشت دانشگاه با توجه به وضعیت رنگ بندی کرونایی استان اظهار کرد: در حال حاضر یک شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ۶ شهرستان نارنجی، ۲۵ شهرستان زرد و چهار شهرستان نیز در وضعیت آبی به سر می‌برند که نسبت به روزهای گذشته، تعداد شهرستان‌های زرد افزایش و شهرستان‌های با وضعیت نارنجی کاهش یافته است. دکتر همتی با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و احتمال وقوع همزمان بیماری آنفولانزا و کووید ۱۹، توصیه کرد: ضرورت دارد شهروندان برای کمک به مجموعه سلامت در کنترل هرچه بهتر بیماری کووید ۱۹، شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر این بیماری را جدی بگیرند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی