[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

نماینده آباده در مجلس: تعدادی از بیمارستان‌های شمال فارس افتتاح می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 گروه شهرستان‌ها، آباده، کریم آمالی
رحیم زارع با اشاره به برخی از پیگیری‌ها در زمان سرکشی به حوزه انتخابیه، گفت: برخی از شهرستان‌های ما در شمال فارس، کم برخوردار هستند و نیاز به پیگیری‌های بیشتری از قبیل بهسازی راه‌های روستایی داشتند که در این زمینه تلاش شده در قالب چند پروژه ملی، شهرهای منطقه را به یزد و بندرعباس متصل شوند.
نماینده مردم آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به پیگیری‌ها به عمل آمده جهت احداث بیمارستان 120 تختخوابی صفاشهر در بودجه 1400، بیمارستان 64 تختخوابی و بیمارستان قلب منطقه که افتتاح شده است، اظهار داشت: همچنین دو درمانگاه تشخیص سرطان در شمال فارس وجود دارد که یکی از آنها 10 تختخوابی در شهر ایزدخواست می‌باشد و به زودی با حضور وزیر بهداشت افتتاح خواهد شد. این پروژه‌ها خیرساز بودند و با کمک دولت به مرحله بهره برداری خواهند رسید.
وی ادامه داد: همچنین فرودگاه نیمه تمام شمال فارس با پیگیری‌های صورت گرفته تا دو سال آینده 
به اتمام می‌رسد.
زارع در ادامه با بیان اینکه در حوزه اشتغال احداث چند کارخانه کاشی جدید داریم که بیش از 5هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند، عنوان کرد: در حوزه صنایع غذایی نیز فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و از آنجایی که در شهرستان خرم‌بید، سنگ بری و معدن ظرفیت‌های خوبی دارد، بودجه رسانی کردیم و با اعطای تسهیلات بانکی به آنان کارها ادامه یابد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین با بیان اینکه به کشاورزی بوانات و حوزه قنوات کمک‌هایی به صورت بلاعوض پرداخت شده، ابراز داشت: در حوزه تغذیه مصنوعی جهت تقویت منابع آبی چند پروژه خوب هستند که سود تسهیلات زیر صدمیلیون تومان بوده و تمدید آن که در ردیف بودجه آمده و در حال پیگیری است. وی ادامه داد: راه آهن اقلید به یزد با اعتباری افزون بر 1400میلیارد تومان، طی سه ماه گذشته به بهره‌برداری رسید. همچنین پروژه دیگر آزادراهی در مسیر اصفهان-شیراز در دست اجرا می‌باشد که فاز دوم آن از ایزدخواست انتهای آباده به اصفهان متصل می‌شود و با حمایت دولت و بخش خصوصی در حال انجام است.
عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اقداماتی که در حوزه ورزش در منطقه وی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: زمین‌های چمن و مینی چمن متعددی در شهرها و روستاها افتتاح شده و همچنین سالن ورزشی دهستان بیدک، روستای حشمتیه، دهستان خسروشیرین، مظفرآباد و قنات ابراهیم نیز به پایان رسیده که برخی دیگر از پروژه‌های ورزشی نیز با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل شدن است و ظرف دو ماه آینده 
به بهره برداری می‌رسند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی