[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

استحکام سپر دفاعی در برابر کرونا ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، مشارکت تمامی افراد جامعه برای دریافت واکسن در اسرع وقت را کمکی مهم به استحکام سپر دفاعی جامعه در برابر بحران کرونا دانست.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به خیز آهسته موارد ابتلا و بستری بیماران مشکوک یا دارای علائم ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با به کارگیری تمامی توانمندی‌های موجود و ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز در زمینه انجام واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹، کماکان از زمان تحویل واکسن تا تلقیح آن در کشور پیشتاز است.
او بخشی از این موفقیت را مرهون مشارکت و هوشمندی مردم استان در زمینه اهمیت واکسیناسیون دانست و بر ضرورت افزایش این شتاب تا زمان دستیابی به میزان قابل قبول در سطح جامعه تأکید کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هشدار به افرادی که برای دریافت واکسن ویروس کرونا کوتاهی می‌کنند، اظهار کرد: آمارها نشان دهنده افرایش ایمنی افراد واکسینه‌شده در برابر این بیماری و حتی کاهش شدت آن در صورت ابتلا ست؛ اما افراد واکسینه‌نشده در معرض خطر شدید ابتلا به بیماری هستند.
دکتر لطفی با بررسی آخرین وضعیت کرونا در استان، به روند افزایشی موارد مراجعه به مراکز ۱۶ساعته و ورودی بیماران جدید بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: با توجه به آغاز فصل سرما و احتمال خطر مواجهه با موج ششم بیماری، از تمامی مسئولان و افراد شاخص جامعه دعوت می‌شود تا در جلب مشارکت عمومی برای مراجعه و دریافت واکسن، همکاری داشته باشند.
او همچنین از افرادی که دوز اول واکسن علیه ویروس کرونا را دریافت کرده اند و هنوز برای دوز دوم واکسن مراجعه نکرده اند، خواست که هرچه زودتر برای این امر اقدام کنند؛ زیرا ایمنی کافی در برابر این بیماری با دریافت دو دوز واکسن 
میسر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأکید کرد: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در کنار رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند در مدیریت و کنترل بیماری مؤثر باشد؛ بنابراین شهروندان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا را جدی بگیرند.
بررسی آخرین وضعیت واکسیناسیون در پایگاه‌های استان، وضعیت ابتلا در مناطق مختلف استان، آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز یکشنبه و دیروز دوشنبه، علت‌های جان باختن مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، وضعیت سلامت بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان و روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی از دیگر محورهایی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست مورد ارزیابی قرار داد.
دکتر لطفی همچنین ظرفیت تخت‌های ویژه و عادی بیمارستان‌های استان، چگونگی فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی ویروس کرونا، میزان مراجعه به این مراکز و آخرین اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی را بررسی کرد.
معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز توضیحاتی در خصوص حوزه‌های مختلف مانند فعالیت مراکز ۱۶ساعته درمان سرپایی کرونا، تجهیزات و ملزومات پزشکی، وضعیت بیماران بستری کووید ۱۹، اقدامات کارگروه‌های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه، وضعیت ابتلا در شهرستان‌های استان و انجام تست‌های ویروس کرونا و فرایند واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ ارائه کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی