[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

تحلیلی بر وضعیت رقیب بعدی فجرشهیدسپاسی تمرکز روی امور دفاعی؛ راه موفقیت برابر آبی‌ها، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین - پویا کیخا : در چارچوب هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر روز جمعه نماینده استان‌مان فجرشهیدسپاسی در استادیوم حافظیه میزبان استقلال تهران مدعی خواهد بود؛ آبی پوشان هر سه دیدار ابتدایی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند و در این ۲۷۰ دقیقه هنوز گلی دریافت نکرده‌اند.
شاگردان فرهاد مجیدی در فصل جاری با فرمیشن ۳-۵-۲ و ۳-۴-۳ و با تأکید بیشتر بر روی گل نخوردن پای به میدان مسابقه گذاشته و تا به حال نیز موفق بوده‌اند؛ در حقیقت استقلال با سه مدافع میانی،دو هافبک دفاعی قلدر(در دیدار اخیر برابر تراکتور، سه هافبک دفاعی) و دو پیستون راست و چپ که سابقه مدافع بودن نیز داشته‌اند، یک کمربند محکم دفاعی تشکیل داده تا حریفان برای باز کردن دروازه استقلال دچار دردسر فراوان شوند و در نهایت نیز تا امروز ره به جایی نبردند. گل زدن به استقلال نیازمند تمرکز فراوان و هماهنگی بالا همزمان با دقت در به ثمرنشاندن ضربات نهایی است؛ در این میان بایستی یک چشم به اشتباهات بازیکنان رقیب و چشم دیگر به خلاقیت بازیکنان خودی باشد.
استقلال برخلاف ساختار دفاعی محکم و قدرتمند، در هجوم چندان با برنامه و زهردار نیست؛ بازیکنان هجومی ‌این تیم در ارسال پاس نهایی و زدن ضربات نهایی به حریف کم اشتباه نمی‌کنند و با یکدیگر نیز چندان هماهنگ نیستند. سرمربی این تیم نیز هنوز به ترکیب ایدئال تهاجمی ‌خود دست نیافته؛ چراکه مهره‌های تهاجمی ‌استقلال بسیار نمایشی پرنوسان داشته‌اند و هرکدام گاهی امیدوارکننده و گاهی نیز بسیار ضعیف ظاهر شده‌اند تا مانع ایجاد یک عقیده مطلق درباره فرم و سطح خود در ذهن سرمربی شوند؛ به عنوان مثال امیرحسین حسین زاده در دیدار اول مقابل هوادار، آبی‌ها را به خود امیدوار کرد اما در دو دیدار بعدی عدم پختگی خود را بیشتر از استعدادش به نمایش گذاشته؛ امیرارسلان مطهری در دو دیدار اول در ترکیب اصلی انتظارات را برآورده نکرد تا در مسابقه سوم مقابل تراکتور به نیمکت تبعید شود، اما در همین مسابقه با گلزنی در نیمه دوم تعویض طلایی این تیم لقب گرفت. کوین یامگا در مسابقه دوم برابر ذوب آهن کاری کرد کارستان  و ضمن نمایش تماشایی دو گل نیز وارد دروازه گاندوهای اصفهان کرد؛ اما در هفته سوم با نمایش نه چندان دلچسب مقابل تراکتور، تا حدودی ضعف‌های فنی خود مانند وابستگی زیاد به سرعت و نداشتن تکنیک را نمایان ساخت! با توجه به بازی‌های مشاهده شده از استقلال تهران و فجر شهیدسپاسی شیراز در سه هفته ابتدایی، به نظر می‌رسد مقصد موفقیت شیرازی‌ها از جاده تمرکز بر روی کارهای تدافعی و ادامه استفاده از سیستم ۵ دفاعه، وسوسه نشدن به حملات پرتعداد و تیزهوشی در بهره بردن از اشتباهات اندک خط دفاعی این تیم می‌گذرد. با توجه به شرایط دو تیم، شاید کسب یک تساوی  بدون گل هم برای فجری‌ها در این مسابقه، موفقیتی نسبی تلقی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی