[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

افزایش اختیارات فارس، روزنامه شیراز نوین

در دیدار دکتر محمدهادی ایمانیه با عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی موضوع طرح ۵۷ هکتاری توسعه حرم مطهر شاهچراغ(ع) مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تأکید استاندار فارس و وزیر میراث فرهنگی درخصوص این طرح، بر حفظ آثار ثبت شده تاریخی و ایجاد محیطی فرهنگی حدفاصل حرم‌های شریف حضرت احمد بن موسی(ع) و سید علاءالدین حسین(ع) بود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، در دیدار دکتر محمدهادی ایمانیه با عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی موضوع طرح 57 هکتاری توسعه حرم مطهر شاهچراغ(ع) مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
تأکید استاندار فارس و وزیر میراث فرهنگی در خصوص این طرح، بر حفظ آثار ثبت شده تاریخی و ایجاد محیطی فرهنگی حدفاصل حرم‌های شریف حضرت احمد بن موسی(ع) و سید علاءالدین حسین(ع) بود.
تفویض اختیارات به استان‌ها در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست بود. دکتر ایمانیه خواهان افزایش اختیارات استانی برای معرفی سرمایه گذاران حوزه گردشگری و متقاضیان فعالیت در حوزه صنایع دستی به بانک‌ها به منظور دریافت تسهیلات شد. به اعتقاد استاندار فارس، تفویض اختیارات فعالان این حوزه و سرمایه گذاران بدون نیاز به حضور در تهران، روند اداری امور را در شیراز انجام داده و تسهیلات مورد نظر را دریافت می‌کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه بیش از 40 سال از آغاز عملیات اجرایی موزه پاسارگاد گذشته است، از وزیر میراث فرهنگی خواست، مسئولان استانی را برای تکمیل هرچه سریع تر این پروژه همراهی کنند.
تشکیل هیئت امنا برای اماکن تاریخی استان از جمله تخت جمشید، آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی، پاسارگاد و... از دیگر مواردی بود که دکتر ایمانیه در دیدار با وزیر میراث فرهنگی به آن پرداخت و با تأکید ضرغامی مقرر شد این موضوع در شورای معاونین وزرات خانه بررسی شود تا در صورت نبودن مغایرت قانونی این هیئت‌های امنا برای اماکن تاریخی استان تشکیل شود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین با تأکید بر اینکه این وزارتخانه به فارس نگاهی راهبردی دارد، اظهار کرد: موفقیت کشور در حوزه گردشگری را در گرو موفقیت استان فارس و جذب سرمایه گذار در این حوزه در استان فارس می‌دانیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی