[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

کارگران برادری خود را ثابت کرده‌اند، روزنامه شیراز نوین

 کریم آمالی- گروه شهرستان‌ها- آباده
چهارصد و سیزدهمین جلسه کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید با حضور حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با دو دستور کار بررسی مشکلات کارخانه سیمان و کارخانه‌های پاسارگاد سرام و صدیق سرام با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی با هدف رفع مشکلات تولید و مسائل صنفی و حقوقی کارخانجات و منابع انسانی و همچنین مشکلات متعدد این واحدهای تولیدی مربوط به دستگاه‌های اجرایی، به میزبانی فرمانداری شهرستان آباده برگزار شد.
در ابتدای این نشست زین‌العابدین نیک‌مرام، فرماندار آباده ضمن خوشامدگویی به حاضران در این جلسه، هدف از برگزاری این کارگروه را حل مشکلات کارخانجات با به‌کارگیری ابزارهای قانونی و گرفتن مصوبات استانی کارگروه مذکور اعلام کرد.
عبدالعظیم خادم حمزه، مدیرکل امور اقتصادی استانداری فارس به عنوان رئیس این کارگروه در رابطه با اهمیت توجه به ظرفیت‌های تولیدی این شهرستان و همچنین مشکلات بخش خصوصی که در این برهه‌های اقتصادی و شرایط معیشتی سخت که به واسطه تحریم‌های ظالمانه و در برخی موارد هم مشکلات مدیریتی حادثه شده، از چند سال گذشته برای واحد‌های صنعتی فعال در عرصه تولید تأکید کرد.
حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و دبیر این کارگروه هم به تشریح فرایند و جایگاه قانونی این کارگروه و اثرگذاری مصوبات آن در رونق تولید منطقه پرداخت و به جمع حاضر اعلام کرد: تمامی دستگاه‌ها باید شرایط لازم را بر اساس دستورالعمل‌های قانونی و به‌کارگیری راهکارهای مدیریتی جهت تسهیل در امر تولید فراهم کنند تا بهره‌برداران بتوانند بدون کمترین مشکل، چرخه اقتصادی فعال واحد‌های تولیدی استان را پویا نگه‌ دارند.
نماینده کارگران یکی از این کارخانه‌ها هم که با دعوت مسئولان حاضر در جلسه در این نشست دعوت شده بود، بیان داشت: در سال‌های متمادی ما شرایط نامناسبی داشتیم و ۷ سال برادری خود را با وجود مشکلاتی که وجود داشت، برای مدیران و سهامداران کارخانه سیمان ثابت کرده‌ایم. در حال حاضر هم چندین ماه حقوق طلب داریم و در شرایط دشوار اقتصادی و مشکلات معیشتی متعددی که برای تمامی ما به وجود آمده است، تاکنون ضمن سپاس از حمایت‌های نهاد‌های ارزشی و برخی دستگاه‌های اجرایی به دلیل حفظ موقعیت شغلی خود در کارخانه، نتوانستیم مطالبات خود را محقق کنیم. از دستگاه‌های اجرایی این انتظار را داریم که در زمینه پیگیری و رفع مشکلات ما اقدام نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی