[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

پایش ۶۰۴ واحد صنعتی فارس توسط بسیج مهندسین، روزنامه شیراز نوین

مسئول سازمان بسیج مهندسین سپاه فجر فارس گفت: از ابتدای سال ۶۰۴ واحد صنعتی پایش و عارضه یابی شده است و عارضه یابی و تشکیل جلسات این واحدهای صنعتی همچنان ادامه دارد.
حسین پناهی در گفت‌وگو با تسنیم، در ارتباط با فعالیت‌های این سازمان جهت عملیاتی‌کردن شعار سال اظهار داشت: این فعالیت‌ها از ابتدای سال با طرح «صنعت‌یار» و «معدن‌یار» آغاز شده و در قالب 2 کلینیک تخصصی صنعتی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز و دانشگاه فنی مهندسی باهنر با حضور اساتید و صاحب‌نظران فنی دانشگاه‌ها، صنعتگران و کارآفرینان نمونه فعالیت‌ها ادامه دارد. 
وی با بیان اینکه این کلینک‌ها در چهار گروه زیرساخت و تحقیق و توسعه، قوانین و مقررات و مسائل حقوقی، تجارت و امور مالی سازمان‌دهی شده است، گفت: هرکدام از این کارگروه‌ها بسترهای مشخصی دارد که به پایشگری و بررسی یک واحد صنعتی می‌پردازد و بر اساس این موارد مشکلات را شناسایی و احصا می‌کند.
پناهی افزود: در نهایت بعد از شناسایی مسائل و مشکلات در 3 حوزه به کمک صنعتگران می‌پردازیم؛ نخستین مورد ارجاع به قرارگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء سپاه با محوریت بسیج مهندسین صنعت و معدن برای حل مشکلات زیر ساختی مثل آب و برق و این چنین موارد است.
وی دومین حوزه خدمت به صنعتگران را مشاوره (چه حضوری و تلفنی) به‌همت کلینیک صنعت عنوان کرد و گفت: در حوزه مشاوره حقوقی هم با سازمان بسیج حقوق‌دانان همکاری داریم که حقوق‌دانان بسیجی به صورت جهادی به واحدهای صنعتی مشاوره و خدمات می‌دهند.
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن فارس سومین حوزه را عارضه‌یابی عمیق عنوان کرد و افزود: در این فاز بیشتر به واحدهای صنعتی راکد کمک می‌شود و با شناسایی آنها، مشاوره علمی صنعتی ارائه شده و در یک پروژه 3 یا نهایتاً 6ماهه از حالت راکد به نیمه‌فعال یا فعال خواهد رسید.
پناهی با تأکید بر اینکه عمده مشکلات واحدهای صنعتی بحث نقدینگی است، ادامه داد: درخواست سرمایه در گردش، درخواست سرمایه ثابت و پس از آن مباحث صادراتی، محیط‌زیستی و مالیات از عمده‌ترین معضلات واحدهای صنعتی است. وی تصریح کرد: در مجموع از ابتدای سال تاکنون 604 واحد صنعتی پایش و عارضه‌یابی شده و عارضه‌یابی و تشکیل جلسات این واحدهای صنعتی همچنان ادامه دارد. مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن فارس از حضور میدانی در شهرستان‌های استان خبر داد و گفت: شهرستان‌های خرم‌بید، ارسنجان، کوار، فسا، کازرون، نورآباد ممسنی و بختگان از جمله شهرستان‌هایی هستند که بعد از پایش توسط کانون‌های بسیج مهندسین صنعت و معدن شهرستان و ارسال به سازمان و بررسی با حضور مسئولان مرتبط سرکشی شده و مطالبات را دنبال کرده‌ایم. 
وی با تأکید بر اینکه مصوبات ستاد کارگروه تسهیل رفع موانع تولید لازم‌الاجراست، ادامه داد: خارج از این موارد، یک کارگروه دیگر در مجموعه دادگستری برای رفع موانع تولید وجود دارد که به صورت مستقیم با آنها همکاری داشته و واحدهای مشکل‌دار در بحث حقوقی را به کارگروه حمایت قضایی ارجاع می‌دهیم.
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن فارس با یادآوری اینکه بزرگ‌ترین شهرک صنعتی استان شهرک صنعتی شیراز است، افزود: عمده مشکلات این شهرک، بحث تأمین آب است؛ اگرچه بحث برق هم معضلاتی داشت که در حال رفع است. همچنین در حال رفع بحث گاز در فاز پنجم این شهرک هستیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی