[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

برداشته‌شدن فاصله‌گذاری اجتماعی در حمل‌ونقل بین شهری از ابتدای آذرماه، روزنامه شیراز نوین

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: هیچ یک از ایرلاین‌ها افزایش قیمتی بابت فاصله گذاری اجتماعی و پرشدن تنها ۶۰ درصد از ظرفیت خود نداشتند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در خصوص ابلاغ جدید وزارت بهداشت در مورد به روز رسانی شیوه نامه‌های بهداشتی، نحوه اجرای فاصله گذاری و الزامات سلامت محیط و کار در حمل و نقل برون شهری گفت: مقرر شده از ابتدای آذر مسافران برون شهری که از ناوگان حمل و نقل عمومی برای جابه‌جایی استفاده می‌کنند، کارت واکسن یا در غیر این صورت تست منفی ۷۲ساعته خود را ارائه دهند. او ادامه داد: با اجرای این طرح امکان کاهش محدودیت‌های فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان حمل و نقل وجود دارد که بر این اساس پذیرش مسافر در اتوبوس و قطار تا ۸۰ درصد ظرفیت و در هواپیما تا ۱۰۰ درصد بلامانع خواهد بود.
آدم نژاد تأکید کرد: تا ابتدای آذرماه تمامی محدودیت‌های قبلی در ناوگان حمل و نقل عمومی ادامه دارد و شرکت‌های حمل ملزم به رعایت آن هستند. معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر برای ورود به پیک ششم هشدار داده شده است، گفت: با توجه به گسترش واکسیناسیون سراسری و در دسترس بودن واکسن برای مردم و الزام ارائه کارت واکسن یا پی سی آر منفی، کنترل‌های بهداشتی برای جلوگیری از سفر افراد مبتلا تشدید شده است. ضمن آنکه کلیه سامانه‌های فروش بلیت در حال اتصال به سکوی مدیریت بیماری‌های همه گیر وزارت کشور هستند و قبل از فروش بلیت و همچنین قبل از صدور مجوز سفر، وضعیت واکسیناسیون و سلامت افراد استعلام می‌شود. آدم نژاد اظهار کرد: کشور‌های دیگر پس از گذشت نزدیک به دو سال از همه گیری در جهان طرح فاصله گذاری در ناوگان را اجرا نکرده یا برای بازه بسیار کوتاهی در اوایل بیماری اجرا کرده اند و این شیوه تنها در ایران با این استمرار زمانی و جدیت اجرا شده است؛ بنابراین با تشخیص وزارت بهداشت ما نیز همانند سایر کشور‌ها شیوه‌های دیگری را برای کنترل شیوع کرونا از جمله الزام داشتن کارت واکسن یا تست پی سی آر منفی به کار گرفته ایم. معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به صراحت اعلام می‌کنم هیچ یک از ایرلاین‌ها افزایش قیمتی بابت فاصله گذاری اجتماعی نداشته اند، گفت: افزایش قیمت صورت گرفته در سال گذشته، بر اساس اقدام معمول سالانه بوده است. او یادآور شد: به هر حال در روز‌های آینده شورای عالی هواپیمایی برگزار خواهد شد و در آن شورا درباره قیمت بلیت هواپیما به یک عدد قابل قبول که امیدواریم مورد رضایت مردم هم باشد، خواهیم رسید. معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در پایان تصریح کرد: تاکنون الزاماتی در خصوص شرایط سفر خودرو‌های شخصی به وزارت راه اعلام نشده و این طرح در حال حاضر تنها برای ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی