[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۹
  • دوره جدید

معاون اول رئیس‌جمهوری: کاغذ موردنیاز نشر و مطبوعات تأمین می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه دولت به دنبال خودکفایی در تولید کاغذ در کشور است، گفت: تلاش جدی دولت تأمین نیاز فعلی مطبوعات و نشر و چاپ و رفع موانع پیش روی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی کاغذ است.
به گزارش برنا، محمد مخبر در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مربوط به خودکفایی تولید کاغذ در کشور و تأمین کاغذ مطبوعات و نشر، با تأکید بر اینکه دولت به دنبال خودکفایی در تولید کاغذ در کشور است، گفت: تلاش جدی دولت این است که با تأمین نیاز فعلی مطبوعات و نشر و چاپ، موانع پیش روی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی کاغذ را نیز برطرف کند تا با اتکا به توان داخلی، به سمت خودکفایی در تأمین کاغذ حرکت کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونان امور مطبوعاتی و امور فرهنگی این وزارتخانه هم در این جلسه گزارش‌هایی از میزان تخصیص ارز و واردات کاغذ طی سه سال اخیر ارائه کردند و به توضیح مشکلات و نیازهای مطبوعات و نشر و چاپ کشور و نیز مسائل فراروی کارخانه‌های تولیدکننده کاغذ پرداختند.
در این جلسه که سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت هم حضور داشت، راهکارهای تأمین ارز برای رفع نیاز فعلی مطبوعات به کاغذ و نیز ملزومات فعال‌سازی ظرفیت کارخانه‌های تولید کاغذ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد در اسرع وقت نیازها و موانع پیش روی کارخانه‌های تولیدکننده کاغذ احصا و تصمیمات لازم برای حل این مسائل اتخاذ شود.
در این نشست همچنین پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد کاغذ موردنیاز برای رفع نیاز فعلی مطبوعات به سرعت تأمین شده و مشکلات پیش روی کارخانه‌های تولید کننده کاغذ حل و فصل شود؛ به گونه ای که کشور ظرف مدتی معین به خودکفایی کاغذ برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی