[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

دزدی نفت ایران ناکام ماند، روزنامه شیراز نوین

اخیراً در پی رفتار غیرحرفه‌ای ناو جنگی آمریکا در آب‌های جنوبی کشور، قایق‌های تندروی سپاه پاسداران واکنشی قاطع نشان داده که پس از این ماجرا ناو آمریکایی صحنه را ترک می‌کند. به گزارش مهر، این تقابل که مربوط به چند وقت اخیر بوده، در پی رفتار غیرحرفه‌ای ناو جنگی آمریکا در آب‌های جنوبی (دریای عمان) کشور رخ داده که با واکنش قاطع قایق‌های تندروی سپاه پاسداران مواجه شده و پس از این ماجرا ناو آمریکایی صحنه را ترک می‌کند. آمریکا در این اقدام یک نفت‌کش را که حامل نفت صادراتی ایران بود، در آب‌های دریای عمان مصادره کرد و با انتقال محموله نفت آن به یک نفت‌کش دیگر، آن را به سوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.
همزمان دلاورمردان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی‌برن بر روی عرشه نفت‌کش آن را به تصرف خود درآوردند و آن را به سوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت کردند.
در ادامه نیروهای آمریکا با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفت‌کش پرداختند، اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه نیروهای جان بر کف سپاه ناکام ماندند.
نیروهای آمریکایی مجدداً با استعداد بسیار و با استفاده از چند ناو جنگی بیشتر تلاش کردند مسیر حرکت نفت‌کش را سد کنند که باز هم موفق نشدند. این نفت‌کش هم اکنون در آب‌های سرزمینی کشور عزیزمان است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی