[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

در شورای شهر شیراز مصوب شد: مناسب‌سازی یکی از باغ‌ها برای استفاده خانواده‌‌های دارای بیماران اوتیسم ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی شورای شهر شیراز، در بیست و سومین جلسه علنی شورا، ۱۷ طرح در دستور کار این شورا قرار داشت. یکی از این طرح‌ها طرح کمیسیون شیراز سومین حرم اهل بیت(ع)، درباره در اختیار گذاشتن یکی از باغات برای خانواده‌های دارای بیماران اوتیسم بود. مهدی طاهری رئیس شورای شهر شیراز با توجه به اینکه شناخت کافی از بیماران اوتیسم وجود ندارد، درباره این دستور کار گفت: شرایط بیماران اوتیسم بسیار پیچیده است و اختصاص یک باغ برای خروج این افراد و خانواده‌هایشان از انزوا باید به عنوان یک اصل مهم مورد توجه شورای انقلابی ششم قرار بگیرد. 
او افزود: چنانچه بخواهیم استفاده از باغ‌های موجود شهرداری را به بیماران خاصی اختصاص دهیم که به لحاظ پزشکی امکان قرار گرفتن آنها کنار سایر شهروندان و بیماران نیست، در واقع اقدامی صورت گرفته است که بیماران با شرایط خاص هم از ظرفیت باغ‌های این شهر بهره‌مند می‌شوند.
علی اکبر سلطانی سخنگو و عضو شورا نیز در این باره گفت: با توجه به نیازهای خاص این بیماران باید باغ در نظر گرفته شده فضاسازی و زیرساخت‌های موردنیاز لحاظ گردد تا مورد استفاده آنها قرار بگیرد.
علیرضا اسکندری عضو دیگر شورای شهر نیز گفت: باغ در نظر گرفته شده برای این بیماران باید متخص آنها باشد یا اینکه یک روز را برای استفاده آنها اختصاص دهیم و مناسب سازی کنیم. باغ‌ها برای بیماران با شرایط خاص مثل اوتیسم بلا استفاده است؛ چراکه آنها برای حضور در باغ نیازمند مساعد بودن شرایط خود هستند. 
سیده مریم حسینی عضو دیگر شورای شهر شیراز گفت: اگر قرار است پارکی در اختیار این افراد گذاشته شود، باید حتماً شهرداری زیر نظر متخصصان بهزیستی و شهرداری فضاسازی را انجام دهد. 
او با اشاره به افزایش افراد اوتیسم در سطح خانواده‌ها گفت: این تصمیم شورا می‌تواند این افراد و خانواده‌هایشان را از انزوا خارج نماید. محمد فرخ زاده نیز گفت: خانواده و مربیان این افراد تحت فشار‌های روانی هستند و شهرداری ۲۷۰ هکتار باغ تملک شده در خیابان شهید رمضانی دارد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی