[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

بازگشت کارخانه قند رستم به چرخه تولید، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس یکی از نمونه‌های بارز مشکلات شهرستان رستم را تعطیلی هفت ساله کارخانه قند در این شهرستان دانست و با ابراز تأسف از اینکه ۶۰۰ کارگر شاغل در این کارخانه بیکار شده‌اند، تأکید کرد: پیگیری جدی برای فعالیت مجدد کارخانه در دستور کار قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در سفر به شهرستان رستم، پس از بازدید از بخش‌های مختلف و بررسی مسائل موجود عنوان کرد: این شهرستان مشکلات مزمنی دارد که قطعاً در زمان اندک قابل حل نیست؛ اما باید در مسیر رفع همه این مشکلات حرکت کنیم تا به توازن مورد نیاز برای یک نظام عادلانه و عدالت پرور دست یابیم.
استاندار فارس یکی از نمونه‌های بارز مشکلات شهرستان رستم را تعطیلی هفت ساله کارخانه قند در این شهرستان دانست و با ابراز تأسف از اینکه 600 کارگر شاغل در این کارخانه بیکار شده‌اند، تأکید کرد: پیگیری جدی برای فعالیت مجدد کارخانه در دستور کار قرار گرفته است.
دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه احداث بیمارستان شهر مصیری تاکنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اظهار کرد: این پروژه احتیاج به سرعت بخشی دارد تا مردم شهرستان بتوانند از خدمات سلامت بیشتر و باکیفیت‌تری برخوردار شوند و نیاز نداشته باشند برای دریافت این خدمات به نورآباد مراجعه کنند.
از دیگر پروژه‌هایی که استاندار فارس طی این سفر از روند اجرایی شدن آن بازدید کرد، جاده پل فهلیان- پل بریم بود که به اعتقاد وی باید با سرعت بسیار بیشتری انجام شود. بررسی و رفع مشکلات موجود برای سرعت بخشی به این پروژه به دستور استاندار فارس مصوب شد.
دکتر ایمانیه که از منطقه محروم پشت کوه بازدیدی میدانی داشت، آب‌رسانی و گازرسانی و احداث جاده‌های فرعی برای این منطقه را به‌عنوان یکی از مصوبات این سفر اعلام کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه شهرستان تازه تأسیس رستم از ابتدا تاکنون فاقد یک مجتمع اداری منسجم بوده و ادارات به صورت پراکنده در مکان‌های مختلف فعالیت می‌کنند، ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد تکمیل پروژه مجتمع اداری در این شهرستان باشیم. انجام پیگیری‌های لازم برای تکمیل دو سالن ورزشی در کوپن و بابا میدان از دیگر مصوبات سفر استاندار فارس به شهرستان رستم بود.
استاندار فارس در پاسخ به نگرانی اهالی شهرستان رستم درباره تکمیل سد پارسیان ضمن تأکید بر اهمیت احداث این سد برای چند شهرستان، عنوان کرد: پروژه سد پارسیان با همکاری نماینده مجلس و نظر ویژه وزیر نیرو در دست پیگیری است و امیدواریم به زودی شاهد بهره برداری از آن باشیم.
توسعه و رفع مشکلات یادمان شهدا نیز از دیگر موارد مورد تأکید دکتر ایمانیه در سفر به 
رستم بود.
وی در بخش دیگری از سفر خود از دشت بازار بازدید کرد و با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 400 هکتار از اراضی این دشت نیازمند راه اندازی پمپاژ آب است، اظهار کرد: راه اندازی این پمپاژ در اسرع وقت در دستور کار قرار گرفته است.
در این سفر همچنین راه روستایی کناره- سالاری به طول ۶ کیلومتر، با اعتباری بالغ بر ۲۵میلیارد ریال با حضور دکتر ایمانیه استاندار فارس به بهره‌برداری رسید که از مطالبات مردمی در این منطقه بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی