[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

کاربرد نانوحباب‌ها در کشت گلخانه‌ای و صنایع شیلات بررسی می‌شود، روزنامه شیراز نوین


از سوی ستاد نانو، برنامه لایو در زمینه کاربردهای نانوحباب در کشت گلخانه‌ای، صنایع شیلات و تصفیه پساب دیشب چهارشنبه، ۱۲ آبان‌ماه برگزار ‌شد.
به گزارش ایسنا، در برنامه لایو اینستاگرامی ستاد نانو، نشستی با موضوع «فناوری نانوحباب در کشت گلخانه‌ای، صنایع شیلات و تصفیه پساب» در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو و با هدف معرفی برنامه‌های حمایتی و صنعتی کشور، کاربردهای صنعتی، توانمندی‌ها و محصولات صنعتی فناوری نانوی ایران دیشب، چهارشنبه ۱۲ آبان ماه برگزار‌شد.
این برنامه با حضور دکتر حسین کازرونی، مدیرعامل یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانوفناوری بود. این شرکت طراح، توسعه‌دهنده و سازنده انواع ژنراتورهای آزمایشگاهی، نیمه‌صنعتی و صنعتی نانوحباب‌ساز است که استفاده از آن در طیف وسیعی از فرایندهای عاری از مواد شیمیایی کاربرد دارد.
استفاده از محصولات این شرکت در جهت بهبود راندمان کشت و تولید مواد غذایی، بهبود فرایندهای آبزی‌پروری سازگار با محیط زیست، تصفیه انواع پساب‌های صنعتی بدون استفاده از مواد شیمیایی، بهبود کیفیت آب شرب و … است.
نانوحباب‌ها به حباب‌هایی با اندازه کوچک‌تر از ۲۰۰ نانومتر گفته می‌شوند که می‌توان از هر گازی و درون هر سیالی ایجاد کرد. با توجه به اندازه بسیار ریز این نانوحباب‌ها، ویژگی‌ها و خواص منحصر به‌فرد فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی از خود نشان می‌دهند. به نقل از ستاد نانو، راندمان استثنایی در انتقال گاز به مایع، اکسیداسیون با نانوحباب، جداسازی فیزیکی از دیگر قابلیت‌های فناوری نانوحباب (نانوکویتاسیون) است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی