[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

غلام پیروانی: جنگ در لیگ برتر نابرابر است، روزنامه شیراز نوین

 غلام پیروانی، مربی سازنده و دوست داشتنی سابق تیم فجر شهیدسپاسی به دلیل سازندگی و صراحت لهجه‌اش در کنار بعضی از خصوصیات دیگری که به لحاظ شخصیتی و فوتبالی دارد هنوز هم برای بسیاری از فوتبال‌دوستان، دوست داشتنی است. حضور فجر بعد از سال‌ها در لیگ برتر موجب شد گفت‌وگویی با غلام پیروانی داشته باشیم.
*بازی‌های لیگ را نگاه می‌کنید، به نظرتان شرایط فنی لیگ برتر بیست‌و یکم چگونه است؟
بازی‌ها متأسفانه بدون تماشاگر برگزار می‌شود، از همین رو شاید به نوعی آن هیجان لازم را برای بازیکنان و تیم‌ها به دلیل نبودن تماشاچی ندارد. از سوی دیگر جز سه زمین فولاد و آزادی و نقش‌جهان بقیه زمین‌های چمن ما کیفیت خوبی ندارند که این مسئله نیز روی کیفیت بازی‌ها خیلی تأثیر گذاشته است. این نقیصه در زمین چمن حافظیه هم دیده می‌شود، از همین رو من این موارد را روی بازی‌های لیگ‌مان تأثیرگذار می‌دانم.
*سه بازی قبلی فجر را چگونه دیدید؟
فجر مقابل گل‌گهر باخت در حالی که نباید این بازی را واگذار می‌کرد. در یک بازی دیگر هم فجر باخت اما به هر حال فجر در بازی‌اش مقابل صنعت نفت، برد خوبی را کسب کرد و به نخستین سه امتیاز فصلش رسید.
*به نظرتان این تیم در لیگ بیست‌ویکم چه جایگاهی را کسب خواهد کرد؟
برای فجر خیلی زحمت کشیدم و خیلی بازیکن از این تیم تحویل تیم ملی و سطح اول فوتبال ایران دادم. یادش به‌خیر یک روز عکسی از فجر و من با این شرح چاپ شده بود که فجر کارخانه بازیکن‌‌سازی فوتبال ایران است که این موارد واقعاً قوت قلبی برایم محسوب می‌شود. خیلی حرص می‌خوردم و تلاش بیش از حدی می‌کردم اما در حال حاضر متأسفانه مادیات و پول جای معنویات را گرفته است، به همین دلیل هم باید بگویم فواره چون بلند شود سرنگون شود. مسئله مالی موجب شده جنگ کاملاً نابرابری را بین تیم‌ها شاهد باشیم.
از همین رو شاهدیم که بازیکنی راحت در فوتبال ما سه میلیارد می‌گیرد در حالی که بعضی از تیم‌ها برای تأمین کمترین پول و به قولی خرج روزانه‌شان با مشکل مواجه‌اند. در این بین نه همه بازیکنان اما بعضی از بازیکنان‌مان هم پول‌هایی می‌گیرند که آن‌قدر حق‌شان نیست، البته این حرفی که می‌زنم شامل حال بازیکنان خوب ما نمی‌شود اما بعضی دیگر واقعاً نباید پول‌های میلیاردی بگیرند چون استحقاق دریافت آن پول را ندارند. در حال حاضر هم شاهدیم تیم‌های نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت پول ندارند و با مشکل مالی مواجه‌اند. فجر هم امسال در لیگ بماند برای فصول بعدش حتماً می‌تواند شرایط بهتری پیدا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی