[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۱۹
  • دوره جدید

روش‌شناسی مقالات تسهیل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز، رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در نشست مشترک با معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: در حال حاضر 3750 نشریه از تمام کشورهای جهان اسلام در این مرکز نمایه می‌شود و فعالیت این نشریات به شیوه دینامیک رصد می‌شود.
دکتر دهقانی رده بندی نمایه شدن نشریات را در سه مرحله برشمرد؛ یکی لیست اولیه که ویژه نشریات جدید پیوسته به پایگاه استنادی جهان اسلام است، دوم لیست انتظار که جهت نشریات دارای وضعیت مطلوب، پیش بینی شده و سوم هسته پایگاه می‌باشد که نشریات با محتوای عالی علمی را شامل می‌شود.
رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ابراز امیدواری کرد که با مجوز جدید ارائه شده از سوی شورای راهبری مرکز، مبنی بر نمایه شدن تمام نشریات منتشر شده در کشورهای اسلامی، تعداد این نشریات به بیش از 6هزار نشریه برسد.
او با اعلام بهره برداری از پایگاه‌های جدید داده در این مرکز اظهار کرد: در سامانه جدید تک تک واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی به شکل جداگانه قابل رصد می‌باشند و انتظار داریم که این دانشگاه تمام نشریات خود را موظف به استفاده از کدهای سامانه DOR (کد شناساگر دیجیتال)، نماید. 
دکتر دهقانی ویژگی این سامانه و اخذ کد شناساگر را قابل شناسایی و پردازش بودن مفالات پذیرش شده در نشریات دانست و بیان نمود این سامانه ابتدا در آمریکا ایجاد شده بود که با تحقیق همکاران مؤسسه استنادی علوم و پایش در بهمن ماه سال گذشته سامانه ایرانی فعلی ایجاد و رونمایی شد تا به این شیوه تمام پژوهش‌های کشور شناسنامه دار شوند.
در این نشست که با حضور دکتر علاءالدین بروجردی معاون بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی و محمدرضا قائدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از مدیران کشوری و استانی جوزه بین الملل و حوزه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، برگزار شد، دکترعلاءالدین بروجردی با تأکید بر نقش ویژه معاونت بین الملل این دانشگاه در ارتقای توان علمی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد‌های برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی را پایگاه مهم و فابل توجهی برای انتقال فرهنگ اسلامی ایرانی به کشورهای دیگر برشمرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی