[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۸
  • دوره جدید

آیت‌الله دژکام: گردشگری حلال به یک نشان تبدیل شده است، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس در دیدار معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: باید با حمایت مسئولان دانشگاه، از جاذبه‌های گردشگری شیراز در راستای جذب دانشجوی غیرایرانی استفاده شود. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز، دکتر علاءالدین بروجردی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: افزایش جذب دانشجویان غیرایرانی در واحد‌های داخل کشور با هدف ارتقای توانمندی علمی این دانشگاه صورت می‌پذیرد و انتظار ما از افزونی حضور دانشجویان غیرایرانی تأثیرگذاری مثبت این حضور در جذب دانشجویان و به تبع آن افزایش توان مالی واحد‌های دانشگاهی است. وی رشد 5 برابری تعداد دانشجویان غیرایرانی شاغل به تحصیل در واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور را نشانه مطلوبیت کیفیت علمی این دانشگاه دانست و افزود: در حال حاضر بالغ بر 18هزار دانشجوی غیرایرانی در این دانشگاه حضور دارند که اکثر قریب به اتفاق آنها از شیعیان کشورهای اسلامی هستند. آیت الله دژکام امام جمعه فارس نیز در این دیدار با بیان سابقه علمی شهر شیراز بیان نمود: شهر شیراز با گذشته ای که داشته، همیشه برای افرادی که چهره‌های برازنده علمی در ماوراءالنهر تا هند بودند، به عنوان یک مقصد مطرح بوده که ریشه این ارتباطات را باید در اشتراکات گسترده فرهنگی و تمدنی کشورهای دیگر با شهر شیراز جست‌وجو نمود.
امام جمعه شیراز با تأکید بر راه اندازی گردشگری حلال در کشور گفت: آینده مربوط به گردشگری حلال است. در دنیای امروز گردشگری حلال به یک نشان تبدیل شده و این نشانگر توانایی مالی مسلمانان جهان است که مایل‌اند در کنار گردشگری به حفظ ارزش‌های خودشان هم بپردازند.
آیت الله دژکام در بخش دیگری از بیانات خود به ظرفیت‌های موجود در استان فارس و شهر شیراز اشاره نمود و اظهار کرد: این ظرفیت قوی جذب دانشجویان هم اکنون در شیراز وجود دارد و امیدواریم با حمایت مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی، مرکزیت برخی رشته‌ها خصوصاً در دوره‌های تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی شیراز ایجاد شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی