[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: برای تسریع در حرکت نظام از تجربیات بهره‌ ببریم، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس تأکید کرد: باید برای اینکه سرعت حرکت نظام اسلامی زیاد شود و اسلام در جامعه بشری بدرخشد، به دنبال این باشیم که نسل جدید را بر سر خط تجربیات نسل گذشته بیاوریم.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در دیدار فعالان و تشکل‌های مختلف دانش آموزی فارس که به مناسبت ۱۳ آبان برگزار شد، بیان کرد: در دوران قبل از انقلاب، چیزی به نام مطالبه گری نداشتیم و این مسائل معنا نداشت.
او افزود: در آن زمان کسی نمی‌توانست بنشیند روبه‌روی استاندار و فرماندار یا هر مقام دیگری و خواسته‌های خود را بی هیچ نگرانی و لکنت زبانی بیان کند؛ در حالی که پس از انقلاب مقام معظم رهبری به عنوان شخص اول مملکت، خودشان چند نهضت را ایجاد کرده‌اند که از جمله آنها آزاد اندیشی، نظریه پردازی و مطالبه گری است. 
نماینده ولی‌فقیه در فارس بحث فرهنگ جامعه و مردم را یکی از ابعاد بسیار مهمی عنوان کرد که انقلاب اسلامی به آن پرداخته و خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی کنونی را ان‌شاء‌الله حل خواهیم کرد، اما فرهنگی که در جامعه ما حاکم است چگونه خواهد بود؟
آیت‌الله دژکام ادامه داد: کمونیست‌ها می‌گفتند همه جامعه را ساکت کنید تا به پیشرفت اقتصادی برسیم، اما مقام معظم رهبری فرمودند «مطالبه گری را در بین جوانان رایج کنید تا پیشرفت کنیم». برای این مهم باید این را عنوان نقطه قوت برای نظام اسلامی بدانیم که با سبک بسیار جدیدی که ریشه در آموزه‌های اسلامی دارد، کارهای یک کشور را پیش می‌بریم. ما به دنبال پیشرفت و توسعه اسلامی هستیم؛ نه پیشرفت و توسعه به سبک لیبرال دمکراسی و نه به سبک مارکسیستی. 
او با بیان اینکه مطالبه گری آدابی دارد و نباید به گونه‌ای باشد که به بهانه آداب یک جوان عزیز نتواند خواسته خود را مطالبه کند، تأکید کرد: جوانان باید بتوانند خواسته خود را مطالبه کنند و طرف مقابل هم این اطمینان را بدهد که برای محقق شدن مطالبات تلاش خواهد کرد و این همان نقطه مطلوب و آرمان جامعه اسلامی است.
آیت‌الله دژکام خطاب به دانش آموزان حاضر در این جلسه بیان کرد: همه میادین ورزشی، علمی، فرهنگی و مدیریتی مربوط به شما دانش آموزان خواهد بود. مهم این است که شما فرصت را غنیمت بدانید و از تجربیات نسل گذشته خوب استفاده کنید. او اضافه کرد: ۳۰۰هزار شهید با امکانات و ابزار محدود آن روز به میدان آمدند و حرف اسلام و ایران را به جهان منتقل کردند و امروز امکانات و ابزار پیشرفت کرده و مهم حُسن استفاده از این امکانات و ابزار است. نماینده ولی‌فقیه در فارس تأکید کرد: امروز وظیفه شما جوانان است که پیام اسلام و ایران را به گوش تمام جوانان جهان برسانید که اگر فضای افکار عمومی جهان را تحت تأثیر قرار ندهیم، نمی‌توانیم ادامه این انقلاب را شاهد باشیم. آیت‌الله دژکام عنوان کرد: پیشرفت‌های امروز را آن جوانی ایجاد کرده که با وجود فقر و فشار بسیار زیاد در مقابل استکبار جهانی مانند سرو ایستاد. شما هم باید مسیر انقلاب، مسیر امام(ره)، مسیر رهبری و مسیر شهدا را محکم و قوی ادامه دهید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی