[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

پرسپولیس - گل گهر محک عیار مدعیان، روزنامه شیراز نوین

پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان پیش‌تر پنج مرتبه به مصاف هم رفته‌اند که نقطه مشترک تمام این بازی‌ها جذابیت بالای آن‌ها بوده است.
به گزارش «ورزش سه»، پرسپولیس باید در آزادی به مصاف گل‌گهری برود که اصلاً شباهتی به تیمی که سومین فصل حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند ندارد. این تیم سیرجانی با مهره‌های خوب و تفکر قلعه نویی از سه بازی گذشته هفت امتیاز گرفته‌اند و امیدوارند باخت‌های قبلی به پرسپولیس را جبران کنند. شاگردان گل‌محمدی نیز به این سه امتیاز خانگی برای خارج شدن از فشار شکست مقابل آلومینیوم نیاز مبرم دارند و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود این مسابقه باز هم پر گل از آب در بیاید.
*وقتی ستاره پورتو در حذفی پنالتی خراب کرد!
یکی از دیدارهای عجیب برای پرسپولیسی‌ها در دوران حمید درخشان در مصاف با این تیم که هنوز لیگ برتری نشده بود رقم خورد. دیداری که در وقت معمول به تساوی بدون گل رسید، در وقت اضافه پرسپولیس عقب افتاد و با بنگر جبران کرد و نهایتاً پرسپولیس به سختی توانست در ضربات پنالتی برنده شود. در آن بازی مهدی طارمی پنالتی خراب کرد و سرخ‌ها به سختی صعود کردند. در آن دیدار زنده‌یاد نوروزی نیز در ترکیب بود و از آن نسل پوست انداخته پرسپولیس، تنها عالیشاه، کاپیتان دوم قرمزها در این تیم باقی مانده که آن هم به دلیل مصدومیت قادر به همراهی پرسپولیس نیست.
*کامبک، اخراج، تونل افتخار و 9 گل در دو دیدار
جذابیت‌های این دیدار پس از صعود گل‌گهر به لیگ برتر نیز ادامه یافت. سرخ‌ها در دیدار رفت لیگ نوزدهم در یک بازی هیجان انگیز در آزادی مقابل این تیم دو بر یک برنده شدند. در آن بازی ترابی یک گل پلی استیشنی زد و علیپور زننده گل دیگر بود. علیرضا ابراهیمی که اکنون در پرسپولیس است نیز به زیبایی دروازه بیرانوند را گشود تا این بازی جذاب‌تر هم بشود و در نهایت قرمزها دو بر یک برنده شدند. اما اگر بخواهیم یکی از جذاب‌ترین بازی‌های لیگ نوزدهم را نام ببریم بدون تردید بازی برگشت دو تیم پرسپولیس و گل گهر در سیرجان یکی از آن‌ها خواهد بود. پرسپولیسی‌ها در شرایطی به سیرجان رفته بودند که قهرمانی‌شان قطعی بود و شروع بازی با تونل افتخار  آبی‌های سیرجان حال و هوای دیگری پیدا کرد و صحنه‌ای ماندگار را در تاریخ لیگ ایران به ثبت رساند. در همان دقایق ابتدایی کمال اخراج شد و سیرجانی‌ها در همان نیمه نخست با دو گل پیش افتادند تا شاگردان یحیی بازنده به رختکن بروند. در نیمه دوم ابتدا علیپور یکی از گل‌ها را جبران کرد و سپس احمد نوراللهی کار را به تساوی کشاند. این پایان ماجرا نبود و جذابیت‌های این بازی به وقت‌های تلف شده کشیده شد. پرسپولیس ده نفره در دقیقه ۲+۹۰ با پنالتی مهدی ترابی کامبک زد و به گل سوم رسید. اما بازی همچنان ادامه پیدا کرد و این بار نوبت مهرداد بایرامی بود که در ششمین دقیقه از وقت‌های تلف شده برای سومین بار دروازه رادوشویچ را باز کند تا این بازی هیجان انگیز برنده‌ای نداشته باشد.
*لیگ بیستم و رونمایی از عصبانی‌ترین یحیی
در لیگ بیستم و در بازی رفت، پرسپولیس در سیرجان با برتری پنج شاگردان قلعه نویی را در هم کوبید،گل‌بارانی که قلعه‌نویی را در شوک فرو برد و تفاضل پرسپولیس را بسیار بالا کشید. در دیدار برگشت که حدود چهار ماه قبل برگزار شد پرسپولیس با دبل ترابی و شوت زیبای نوراللهی بازی را برنده شد و تک گل گل گهر را یونس شاری زد. در دقایق حساس این مسابقه وقتی بازی دو بر یک بود یحیی در یک صحنه اعتراض شدیدی کرد که باعث شد عصبانی‌ترین مدل او را روی نیمکت شاهد باشیم که یک جلسه نیز از همراهی تیمش محروم شد.
در دیدار فردای پرسپولیس و گل‌ گهر نیز با توجه به مدعی بودن دو تیم و انگیزه‌های بالای شاگردان قلعه نویی و گل محمدی، انتظار یک بازی جذاب، هیجان انگیز و پر گل را در استادیوم آزادی داریم. باید دید گل گهر بالاخره موفق به شکست پرسپولیس می‌شود یا سرخ‌ها طبق عادت با نتیجه پر گل حریف را شکست می‌دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی