[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

دایی: می‌خواهم مردم مرا به عنوان انسان به یادآورند، روزنامه شیراز نوین


مهاجم پیشین تیم ملی کشورمان در مصاحبه با مجله GQ در خصوص مسائل مختلفی صحبت کرد و گفت: می‌خواهم مرا به عنوان یک انسان به یادآورند.
علی دایی که به مدت 15 سال رکورد بیشترین گل زده در مسابقات فوتبال ملی را از آن خود کرده بود در مصاحبه با مجله GQ اظهار داشت: مردم فکر می‌کنم که وقتی در خصوص رونالدو مقابل من صحبت کنند، من خسته یا ناراحت می‌شوم، در صورتی که به این شکل نیست. او یک شخصیت ورزشی و یک جنتلمن واقعی است. او یک قهرمان ورزشی است و باعث افتخارم است که او رکورد بیشترین گل را به دوش می‌کشد.
وی ادامه داد: فوتبال و رکوردها بخشی از زندگی‌ام است ولی معنای مهمی ‌برایم دارند. چیزهای با ارزش زیادی من در زندگی کاری و شخصی‌ام یاد گرفتم که اکنون بسیار اهمیت دارند. 
اینکه الآن باید در جامعه‌ام چه کار بکنم، سعی کنم تا روی مردم تأثیر بگذارم و با آن‌ها صحبت بکنم. این اتفاقات خیلی بیشتر از رکورد گل زدن‌هایم اهمیت دارند و هیچ وقت فراموش نمی‌شوند.
دایی گفت: پدرم نمی‌خواست من بازیکن حرفه‌ای فوتبال شوم. برای او تحصیل مهمتر از هر چیزی بود ولی مادرم کمک می‌کرد تا لباس برای بازی‌هایم خریداری کنم.
مجله GQ نوشت که سرنوشت راه خودش را برای علی دایی پیدا کرد. پسری که از اردبیل راهی دانشگاه صنعتی شریف تهران شده بود مورد تحسین فرانتس بکن‌باور، اسطوره فوتبال آلمان قرار گرفت و در 24 سالگی اولین بازی‌اش را برای تیم ملی ایران انجام داد.
دایی که اولین بازی خود را در سال 1993 (16 خرداد 1372) انجام داد در خصوص ورزشگاه آزادی گفت: چند بازی طول کشید تا به جو ورزشگاه عادت کنم. پس از آن همه چیز دیگر جادویی بود. همیشه آرزو داشتیم در هر بازی در زمین حضور داشته باشیم. ما همیشه سعی کردیم که زمین مسابقه را با پیروزی ترک کنیم.
او در 149 بازی توانست 109 گل به ثمر برساند و 15 سال گلزن‌ترین بازیکن در فوتبال ملی لقب گیرد.
علی دایی در خصوص بازی به یادماندنی ایران و استرالیا در مرحله انتخابی جام جهانی 1998 و پاس گل به خداداد عزیزی و به ثمر رسیدن گل دوم ایران اظهار داشت: آن لحظه گل، مهمتر از تمامی‌گل‌های دوران حرفه‌ای‌ام بود. هیچ وقت آن مسابقه را فراموش نخواهم کرد زیرا لحظه معجزه‌آسایی بود.
وی در رابطه با بازی مقابل تیم ملی آمریکا در جام جهانی 1998 که به گفته مجله GQ «مادر تمام مسابقات بود»، اظهار داشت: پیروزی در آن مسابقه بسیار خاص بود اما ما به عنوان فوتبالیست نشان دادیم که ورزش می‌تواند بزرگ‌تر از سیاست باشد. ورزش انسان‌ها را دور هم جمع می‌کند. ابراز دوستی انجام شده توسط بازیکنان دو تیم پیش از بازی واقعی بود. فکر می‌کنم آن روز، روز خوبی برای فوتبال و بشریت بود. این‌ها لحظاتی است که در ذهن من باقی خواهند ماند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی