[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

۱۰ کشته در ۲۴ ساعت ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اشاره به بستری دوهزار و ۸۴ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های فارس، آخرین آمارهای ویروس کرونا در استان از ابتدای شیوع تاکنون را بیان کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» از بهبودی ۴۳۴هزار و ۶۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها مرخص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. معاون بهداشت دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۱۰ هم‌استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز جمعه و دیروز شنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶هزار و ۶۷۷ نفر اعلام کرد. دکتر همتی با بیان اینکه ۳۱۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون دوهزار و ۸۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۲۲۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. معاون بهداشت دانشگاه با اعلام این مطلب که در حال حاضر گروه‌های سنی بالای دوازده سال علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند، گفت: در روز جمعه مدافعان سلامت حوزه بهداشت استان فارس ۲۱هزار و ۹۸۷ دوز واکسن در پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شیراز و شهرستان‌ها، به مردم استان تزریق کرده اند و تاکنون دومیلیون و ۴۱۳هزار و ۸۵۲ دوز اول واکسن کرونا و ۹۴۸هزار و ۸۱۵هزار دوز دوم واکسن کرونا، به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است و مجموع تزریق واکسن کرونا در فارس به سه‌میلیون و ۳۶۲هزار و ۶۶۷ دوز رسیده است.
دکتر همتی با اشاره به اینکه امکان دریافت کارت الکترونیک واکسن کرونا فراهم شده است، اضافه کرد: افرادی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند می‌توانند با مراجعه به نشانی vcr.salamat.gov.ir و ثبت مشخصات شخصی نسبت به دریافت کارت الکترونیک واکسن کرونا، اقدام کنند.
او افزود: با توجه به اینکه مقرر شده در روزهای آینده ارائه خدمات اجتماعی مانند خدمات شهرداری، بانک‌ها، ادارات، سازمان‌ها، تهیه بلیت‌ها، مراجعه به مراکز پیشخوان دولت، مراکز گردشگری و سایر مراکز، تنها در ازای ارائه کارت واکسن انجام شود، ضروری است هم استانی‌های عزیز با مراجعه به نشانی اعلام شده این کارت الکترونیک را دریافت کنند تا بتوانند از خدمات اجتماعی و شهری به صورت هوشمند بهره مند شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی