[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

نماینده شیراز و زرقان در مجلس: اموال بلوکه‌شده ایران در سئول آزاد شود ، روزنامه شیراز نوین

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد مقامات سئول باید سیاست منفعلانه و وابسته به آمریکا را کنار بگذارند و برای حفظ منافع مردم خود تلاش و اموال بلوکه شده ایران را آزاد کنند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، ابراهیم عزیزی در خصوص واکنش وزیر خارجه کره جنوبی به موضوع اموال بلوکه شده کشورمان، گفت: مقامات سئول باید سیاست منفعلانه و وابسته به آمریکا را کنار بگذارند و برای حفظ منافع مردم خود تلاش کنند.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این روزها حجم عظیمی از مبادلات اقتصادی کشورمان با کره جنوبی انجام می‌شود؛ لذا یکی از برخوردهای بازدارنده در این مسیر تحریم کالاهای این کشور است؛ زیرا سبب تنبیه شدن 
سئول می‌شود.
وی ادامه داد: مقامات کره ای باید بدانند جمهوری اسلامی ایران از امکانات و ظرفیت‌های دیگری نیز برخوردار بوده و دست برتر دارد؛ لذا باید هرچه سریع تر اموال بلوکه شده کشورمان را آزاد کنند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: کره ای‌ها عنوان می‌کنند اموال کشورمان را در قالب اقلام بشردوستانه آزادسازی می‌کنند؛ در حالی که این مهم به درستی محقق نشده است.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: در این میان دیپلماسی قوی، قاطع و بازدارنده یکی دیگر از مسیرهایی است که از سوی وزارت امور خارجه کشورمان باید دنبال شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی