[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

محوریت امور اشتغال‌زایی است، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
مدیرکل بهزیستی فارس در نشست مجازی با خبرنگاران از فعالیت‌های این اداره کل در جهت بهبود شرایط معیشتی مددجویان تحت پوشش این سازمان خبر داد. به گفته دکتر کشفی نژاد، اشتغال و حمایت از فرصت‌های شغلی ایجاد شده با تسهیلات کم بهره در اولویت برنامه‌های این سازمان بوده است. وی تأکید کرد: کارفرمایان می‌توانند از تسهیلات کم بهره به منظور اشتغال آفرینی برای مددجویان استفاده کنند و مشکلات در این زمینه برطرف شده است. 
دکتر سید محمدصادق کشفی نژاد از رفع محدودیت‌های زمانی پرداخت کمک هزینه بیمه‌ای مددجویان و ایجاد بیش از ۳۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی فارس خبر داد. 
کشفی نژاد ضمن اشاره به ایجاد ۳۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی فارس در سال ۹۹ اظهار داشت: ۱۶۸میلیارد ریال اعتبار جهت ایجاد اشتغال مددجویان در سال‌جاری اختصاص یافته است که ۲۱میلیارد ریال تاکنون در این زمینه هزینه شده است.
او در ادامه افزود: در راستای تسهیل اشتغال مددجویان علاوه بر تسهیلات قرض الحسنه کم‌بهره که با سقف یک‌میلیارد ریال به هر مددجو ارائه می‌شود. پرداخت کمک هزینه بیمه تأمین اجتماعی خود اشتغالی نیز انجام می‌شود که تاکنون با محدودیت زمانی ۵ سال برای هر مددجو مواجه بودیم و خوشبختانه این محدودیت در دستورالعمل جدید برای افراد دارای معلولیت برطرف شده است. کشفی نژاد همچنین یادآور شد: در سال ٩٩ مبلغی بالغ بر ١۵میلیارد تومان کمک هزینه بیمه تأمین اجتماعی به سه‌هزار و ٢۵٢ نفر از مددجویان پرداخت شده است. 
مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه محدودیت استفاده از تسهیلات کم بهره و مشوق بیمه‌ای به صورت همزمان جهت کارفرمایان نیز با پیگیری‌های معاونت مشارکت‌ها و اشتغال بهزیستی برطرف گردیده است و هم اکنون کارفرمایانی که مددجویان بهزیستی را مشغول به کار می‌کنند هم از وام کم بهره و هم از کمک هزینه بیمه برخوردار می‌شوند، خاطرنشان کرد: در زمینه مسکن مددجویی نیز بهزیستی فارس در سال جاری ۱۲۰۰ واحد مسکونی در سطح استان به مددجویان واگذار می‌کند و ۷۵میلیارد تومان اعتبار جهت خانه دار شدن مددجویان هزینه کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی